Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. augusta 2021

Budú na Slovensku voliť iba zaočkovaní? Pčolinský prišiel so šokujúcim statusomNovela zákona o podmienkach výkonu volebného práva z dielne ministerstva vnútra podľa názoru koaličného poslanca Petra Pčolinského (Sme rodina) umožňuje vylúčiť z volieb všetkých, ktorí nie sú ...Zdieľať
peter pcolinsky status volebne pravo 676x451 3.8.2021 (Webnoviny.sk) - Novela zákona o podmienkach výkonu volebného práva z dielne ministerstva vnútra podľa názoru koaličného poslanca Petra Pčolinského (Sme rodina) umožňuje vylúčiť z volieb všetkých, ktorí nie sú zaočkovaní. Pčolinský to napísal na sociálnej sieti.


Poukázal pritom na paragraf, podľa ktorého sú "orgány verejného zdravotníctva na účely vyznačenia prekážky práva voliť povinné oznámiť príslušnej obci údaje o voličovi, ktorému bolo ustanovené obmedzenie osobnej slobody z dôvodu ochrany verejného zdravia".

Prekážky vo výkone volebného práva


Pčolinský v tejto súvislosti skonštatoval, že minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) musí odstúpiť. Podľa stanoviska rezortu vnútra však novela nemení pravidlá, pokiaľ ide o prekážky vo výkone volebného práva.


„Z prekážok ustanovených v paragrafe 4 zákona o podmienkach výkonu volebného práva, ktoré boli zavedené do právneho poriadku po politických a spoločenských zmenách v roku 1989, zostala už iba prekážka, ktorá má za cieľ ochranu verejného zdravia. V súvislosti s pandemickou situáciou však v zákone absentoval administratívny postup vyznačenia tejto prekážky v zozname voličov," uviedlo ministerstvo s tým, že práve tento postup je predmetom novely takzvaného volebného zákona.

Novela volebného zákona


To, ktorí voliči predstavujú hrozbu pre verejné zdravie a všetkých občanov, ustanovuje podľa ministerstva osobitný predpis, ktorým je zákon na ochranu verejného zdravia.

„Novela volebného zákona v žiadnom prípade nesprísňuje, ani nepoľavuje, teda žiadnym spôsobom nemení pravidlá zaužívané v Slovenskej republike viac ako 30 rokov," dodal rezort vnútra.

Pčolinský sa už v minulosti vyjadril, že minister vnútra, rovnako ako policajný prezident Peter Kovařík nemajú jeho dôveru. Dôvodom bol postup polície v niektorých medializovaných kauzách, napríklad kauzy jeho brata, bývalého šéfa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského.


Zdroj: Webnoviny.sk - Budú na Slovensku voliť iba zaočkovaní? Pčolinský prišiel so šokujúcim statusom © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obhajoba exriaditeľa SIS Pčolinského podala tresné stíhanie na kajúcnikov, Beňa a Kučerka nehovoria pravdu
<< predchádzajúci článok
Očkovacia lotéria nezachráni životy ani zdravie, Matovič podľa Hlasu rozdáva milióny z daní Slovákov

Budú na Slovensku voliť iba zaočkovaní? Pčolinský prišiel so šokujúcim statusom - diskusné fórum čitateľov