Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. februára 2013

Bulharsko si oficiálne pripomenulo obete komunizmuSOFIA 1. februára (WEBNOVINY) – Občania Bulharska si v piatok pripomínajú tisíce obetí komunistického režimu spomienkovými obradmi po celej krajine. Bulharská vláda minulý rok symbolicky stanovila spomienku na výročie ...Zdieľať
sympatizanti a privrzenci komunizmu na SOFIA 1. februára (WEBNOVINY) – Občania Bulharska si v piatok pripomínajú tisíce obetí komunistického režimu spomienkovými obradmi po celej krajine.


Bulharská vláda minulý rok symbolicky stanovila spomienku na výročie zabitia prvej skupiny politických väzňov, ktorých popravili 1. februára 1945.

Najväčšia spomienka sa konala v Sofii za účasti viceprezidentky Margarity Popovovej a stoviek príbuzných obetí. Konala sa v centre mesta pri symbolickom hrobe a pomníku obetiam komunizmu, na ktorom je vytesaných 7 526 mien.

Ide len o časť politických oponentov komunistického režimu popravených od roku 1944, keď sa komunisti dostali v Bulharsku k moci. Počet obetí represií niekdajšieho režimu sa v Bulharsku odhaduje na 30 000.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Euro posilnilo na 14-mesačné maximum voči doláru
<< predchádzajúci článok
Agentúra Moody's zhoršila ratingy Chorvátska