Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. októbra 2021

Bulharsko zavádza povinné COVID pasy, je posledné v zaočkovanosti v EÚV Bulharsku sa bude musieť preukázať COVID pasom každý, kto bude chcieť vstúpiť do reštaurácie, divadla, kina, koncertnej sály, telocvične, klubu či ...Zdieľať
gettyimages 1302999075 676x451 20.10.2021 (Webnoviny.sk) - V Bulharsku sa bude musieť preukázať COVID pasom každý, kto bude chcieť vstúpiť do reštaurácie, divadla, kina, koncertnej sály, telocvične, klubu či nákupného centra.


Minister zdravotníctva Stojčo Kacarov v utorok uviedol, že preukaz v digitálnej alebo papierovej podobe bude pre držiteľa predstavovať osvedčenie, že bol očkovaný, nedávno sa zotavil z ochorenia COVID-19 alebo má negatívny test.

Nárast počtu prípadov


Bulharské úrady pristúpili k tomuto kroku pre nárast počtu prípadov koronavírusu v ostatnom období. V približne 7-miliónovej balkánskej krajine v utorok zaznamenali 4 979 infekcií.

Podľa oficiálnych údajov má Bulharsko v priebehu ostatných dvoch týždňov najvyššiu mieru úmrtnosti na COVID-19 spomedzi všetkých štátov Európskej únie, pričom až 94 % týchto úmrtí bolo medzi nezaočkovanými osobami.

Nízka zaočkovanosť


Vláda taktiež stanovila, že COVID pas bude povinný pre zamestnancov nemocníc a opatrovateľských domovov. Potrebovať ho budú i študenti vysokých škôl.

Zdravotnícki predstavitelia pripisujú súčasnú nelichotivú situáciu slabej zaočkovanosti. Bulharsku patrí posledná priečka v rámci EÚ, keď úplne zaočkovaných je približne iba 24 % dospelých, kým priemer za celý blok je 74 percent.


Zdroj: Webnoviny.sk - Bulharsko zavádza povinné COVID pasy, je posledné v zaočkovanosti v EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Británia hlási najvyšší denný nárast úmrtí na covid od marca
<< predchádzajúci článok
Singapur má rekordný nárast covidu, zaočkovaných je 84 percent ľudí

Bulharsko zavádza povinné COVID pasy, je posledné v zaočkovanosti v EÚ - diskusné fórum čitateľov