05. februára 2011

BUNDESLIGA: Šokujúca prehra Bayernu

V sobotňajšom strernutí 21. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže 2010/2011 sa hráčom 1. FC Kolín podaril dokonalý obrat v súboji s úradujúcim majstrom Bayernom Mníchov. Bavori ...

bez nazvu Foto: SITA/AP BERLÍN 5. februára (WEBNOVINY) - V sobotňajšom strernutí 21. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže 2010/2011 sa hráčom 1. FC Kolín podaril dokonalý obrat v súboji s úradujúcim majstrom Bayernom Mníchov. Bavori síce po prvom polčase vyhrávali už dvojgólovým rozdielom, ale domáci "capkovia" po zmene málo vídaným spôsobom otočili výsledok stretnutia na konečných 3:2, predovšetkým vďaka dvom presným zásahom slovinského útočníka Milivojeho Novakoviča. O zmazanie poslednej nuly v tabuľke I. bundesligy sa postaral zápas Mainz - Brémy (1:1).

Pri premiérovej remíze Mainzu v aktuálnej sezone zasiahol do boja z dvojice Slovákov v drese domácich len Radoslav Zabavník, ktorý odohral celý zápas. Miroslav Karhan sedel len na lavičke náhradníkov. Bayer Leverkusen prekvapujúco nestačil v Norimbergu na miestny 1. FC a podľahol mu 0:1. Záverečných 5 minút odohrala ikona domáceho klubu Marek Mintál, mladík Róbert Mak nehral. Peter Pekarík z Wolfsburgu odohral celý duel na ihrisku jedného z príjemných prekvapení sezóny Hannoveru, hostia však nakoniec prehrali najtesnejším rozdielom 0:1. Pekarík dostal v stretnutí žltú kartu. Útočník Kaiserslauternu Adam Nemec nastúpil v 83. min zápasu v Hoffenheime, ani jeho prítomnosť však nepomohla hosťom vybojovať aspoň remízu, "čerti z Betzenbergu" podľahli svojmu súperovi 2:3. Sobotňajší program skompletizuje duel posledných dvoch mužstiev, v ktorom Mönchengladbach privíta Stuttgart (začiatok o 18.30 h).

Výsledok sobotňajších stretnutí 21. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2010/2011:

Hannover - Wolfsburg 1:0 (1:0)
Gól: 5. S. Pinto
Peter Pekarík (Wolfsburg) odohral celý zápas a v 84. min dostal žltú kartu

Hoffenheim - Kaiserslautern 3:2 (2:0)
Góly: 28. G. Sigurdsson, 40. Rudy, 62. Ibiševič - 58. Hoffer, 59. Rodnei, ČK: 79. Braafheid (Hoffenheim)
Adam Nemec (Kaiserslautern) hral od 83. min

Kolín nad Rýnom - Bayern Mníchov 3:2 (0:2)
Góly: 62. a 73. Novakovič, 55. Clemens - 22. Gomez, 43. Hamit Altintop

Mainz - Brémy 1:1 (1:0)
Góly: 19. Schürrle - 90. C. Pizarro
Radoslav Zabavník odohral celý zápas, Miroslav Karhan (obaja Mainz) sedel len na lavičke náhradníkov

Norimberg - Leverkusen 1:0 (0:0)
Gól: 60. Eigler, ČK: 86. Eigler (Norimberg)