19. marca 2011

BUNDESLIGA: Zaváhanie Dortmundu, hanba pre Kolín

Hráči Futbalisti Borussie Dortmund počas zápasu s Mainzom.Foto: SITA/AP remizovali vo večernom sobotňajšom stretnutí 27. kola I. bundesligy s Mainzom 1:1. Dortmund má aj napriek remíze na čele súťaže ...

borussia dortmund BERLÍN 19. marca (WEBNOVINY) - Hráči Futbalisti Borussie Dortmund počas zápasu s Mainzom.Foto: SITA/AP remizovali vo večernom sobotňajšom stretnutí 27. kola I. bundesligy s Mainzom 1:1. Dortmund má aj napriek remíze na čele súťaže 10-bodový náskok pred druhým Bayerom Leverkusen, ktorý má však zápas k dobru. Hamburg rozstrieľal 1. FC Kolín 6:2 a dostal sa na siedme miesto v tabuľke. Hetrik dosiahol ešte v prvom polčase chorvátsky útočník Mladen Petrič, keď skóroval postupne v 12., 38. a 43. minúte.

Úradujúci majster Bayern Mníchov uspel na ihrisku Freiburgu 2:1, o víťazný gól sa v 88. min postaral francúzsky krídelník Franck Ribéry. Bayern je stále na štvrtom mieste, na tretí Hannover má dvojbodové manko. Slovenský reprezentačný útočník v službách domácich Erik Jendrišek nebol ani na zápasovej súpiske. Norimberg neuspel na domácej pôde proti Werderu Brémy, keď mu podľahol 1:3.

Dva góly hostí strelil stredopoliar Sandro Wagner a obidva z pokutových kopov. Na trávnik sa dostal v 54. min aj slovenský útočník Norimbergu Róbert Mak, Marek Mintál sedel len na lavičke náhradníkov. V súboji dvoch zachraňujúcich sa mužstiev zvíťazil Eintracht Frankfurt nad St. Pauli 2:1. O obidva góly domácich sa postaral grécky útočník Theofanis Gekas.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 27. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2010/2011:

Borussia Dortmund - Mainz 05 1:1 (1:0)
Góly: 8. Hummels - 89. Sliškovič
Radoslav Zabavník (Mainz) sedel len na lavičke náhradníkov

1. FC Norimberg - Werder Brémy 1:3 (1:1)
Góly: 30. Gündogan - 26. a 89. Wagner (obidva z pok. kopu), 50. Pizarro, ČK: 72. Chandler (Norimberg)
Róbert Mak nastúpil v 54. min, Marek Mintál (obaja Norimberg) bol na lavičke náhradníkov

SC Freiburg - Bayern Mníchov 1:2 (1:1)
Góly: 17. P. D. Cissé - 9. M. Gómez, 88. Ribéry
Erik Jendrišek (Freiburg) nebol na zápasovej súpiske

Eintracht Frankfurt - St. Pauli 2:1 (1:1)
Góly: 34. a 77. Gekas (prvý z pok. kopu) - 41. Takyi

Hamburger SV - 1. FC Kolín 6:2 (4:0)
Góly: 12., 38. a 43. Petrič, 32. Ben-Hatira, 52. Kačar, 58. Ze Roberto (z pok. kopu) - 50. Jajalo, 63. Podolski

Hannover 96 - TSG 1899 Hoffenheim 2:0 (1:0)
Góly: 38. Ya Konan, 53. Abdellaoue