Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. januára 2015

Búrka v Sýrii zastavila boje, prvý raz za tri roky nehlásili obeteV bojoch v Sýrii neboli v stredu hlásené žiadne obete - po prvý raz za tri roky bol deň bez obetí. Násilnosti zastavila silná zimná búrka, citovala dnes agentúra Reuters ...Zdieľať
Ilustračná foto. Foto: TASR/AP
Bejrút 8. januára (TASR) - V bojoch v Sýrii neboli v stredu hlásené žiadne obete - po prvý raz za tri roky bol deň bez obetí. Násilnosti zastavila silná zimná búrka, citovala dnes agentúra Reuters Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Británii.


Utečencov a civilistov sužoval mráz, ale "zima chránila Sýrčanov pred bombardovaním a bojmi," uviedol šéf SOHR Rámí Abdal Rahmán.

V priemere 150 ľudí zomieralo v decembri denne v konflikte, ktorý si od svojho vzniku v roku 2011 vyžiadal podľa údajov centra zhruba 207.000 obetí na životoch.

V stredu však organizácia, ktorá pri monitorovaní konfliktu využíva zdroje po celej Sýrii, nezaznamenala žiadnu smrť v dôsledku bojov ani na jednej strane, povedal Abdal Rahmán. Iba neďaleko Damasku zomrel jeden islamský bojovník na zranenia, ktoré utrpel skoršie.

Prudké zimné búrky, dážď a silný vietor bičovali tento týždeň Blízky východ vyvolávajúc obavy o utečencov, ktorí čelia zime v chatrných úkrytoch.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sociálna poisťovňa získala vyše milión eur z nedoplatkov živnostníkov
<< predchádzajúci článok
Obete parížskej streľby si ľudia pripomenú aj v Prahe

Búrka v Sýrii zastavila boje, prvý raz za tri roky nehlásili obete - diskusné fórum čitateľov