![]() |
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
|
Pondelok 3.11.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
|
Meniny má Hubert
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
|
|
|
|
|
|
|
|
17. septembra 2015
Bývalého nemeckého kancelára Schmidta prepustili z nemocnice
Bývalý nemecký kancelár Helmut Schmidt, archívne foto
Zdieľať
Bývalý nemecký kancelár Helmut Schmidt, archívne foto Foto: TASR/APŠpecialisti Schmidtovi odstránili pri zákroku krvnú zrazeninu, ktorá predtým upchala cievu na jeho pravej dolnej končatine. Profesor Karl-Heinz Kuck ešte 2. septembra informoval, že u 96-ročného nestora nemeckej politickej scény sa podarilo obnoviť krvný obeh v pravej nohe.
Už začiatkom augusta strávil tento významný predstaviteľ Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) niekoľko dní v nemocnici. Vtedy médiá informovali, že za jeho zdravotnými problémami bol nedostatok tekutín.
Helmut Schmidt, ktorý bol nemeckým spolkovým kancelárom v rokoch 1974-1982, zostal vášnivým fajčiarom aj v pokročilom veku. Napriek zákazu fajčenia vo verejných priestoroch, ktorý platí v Nemecku, si Schmidt ako mimoriadne populárny a stále spoločensky angažovaný občan mohol zapáliť aj počas naživo vysielaných televíznych interview.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
