Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. novembra 2017

Bývalú šéfku kabinetu premiéra Nečasa odsúdili za zneužitie právomocí



Na archívnej snímke bývalý český premiér Petr Nečas prichádza na policajnú stanicu na výsluch v kauze obvinenej šéfky jeho kancelárie Jany Nagyovej (v súčasnosti Nečasovej)v Prahe v piatok 12. júla 2013.



Zdieľať
Na archívnej snímke bývalý český premiér Petr Nečas prichádza na policajnú stanicu na výsluch v kauze obvinenej šéfky jeho kancelárie Jany Nagyovej (v súčasnosti Nečasovej)v Prahe v piatok 12. júla 2013. Foto: TASR/AP
Praha 22. novembra (TASR) - Bývalá spolupracovníčka českého expremiéra Petra Nečasa Jana Nečasová (v tom čase Nagyová) dostala podmienečný trest za to, že nechala protiprávne sledovať vtedajšiu Nečasovu manželku Radku. Informoval o tom portál iDNES.cz


Súd pre prvý pražský obvod v stredu udelil neprávoplatné podmienečné tresty aj trojici spravodajcov, ktorí jej napomáhali. Proti rozsudku sa na mieste odvolali obhajcovia spravodajcov.

Sudkyňa Pavla Hlávková uložila Nečasovej za zneužitie právomoci dvojročný podmienečný trest a zákaz činnosti vo vedúcich funkciách štátnej správy.

Hájková v odôvodnení rozsudku vysvetlila, že vtedajšia šéfka kabinetu českého expremiéra nemala oprávnenie poveriť pracovníkov Vojenského spravodajstva sledovať Radku Nečasovú a dvoch pracovníkov Úradu vlády.

Podľa sudkyne tým Jana Nečasová chcela spôsobiť Radke Nečasovej ujmu. Motívom mala byť nenávisť milenky k manželke vtedajšieho premiéra.

Podľa Hájkovej niekdajší český premiér Petr Nečas v procese vypovedal v prípade zneužitia Vojenského spravodajstva nepravdivo a účelovo v prospech svojej súčasnej manželky Jany. Urobil tak podľa nej aj pre výrazne submisívne postavenie vo vzťahu.

"Výpoveď svedka Nečasa je v rozpore s vypočúvaniami," uzavrela sudkyňa podľa iDNES.cz.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Hľadajú sa nápady využitia témy UNESCO vo vyučovaní
<< predchádzajúci článok
Šesť krajín eurozóny možno ani na budúci rok nesplní fiškálne kritériá