24hod.sk    Zo zahraničia

18. mája 2022

Bývalý nemecký kancelár Schröder príde o svoje privilégia, po masakri v Buči obhajoval PutinaNemecké vládnuce strany plánujú zbaviť bývalého kancelára Gerharda Schrödera jeho kancelárie a zamestnancov po tom, čo udržiaval a bránil svoje dlhodobé vzťahy s Ruskom ...Zdieľať
germany_economic_nord_stream_2_96554 9d8b399549694216ac12d9723bd75ecf 676x536 18.5.2022 (Webnoviny.sk) - Nemecké vládnuce strany plánujú zbaviť bývalého kancelára Gerharda Schrödera jeho kancelárie a zamestnancov po tom, čo udržiaval a bránil svoje dlhodobé vzťahy s Ruskom napriek vojne na Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Schröder pracuje pre ruské spoločnosti


Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD), ktorej bol Schröder svojho času lídrom, v stredu uviedla, že poslanci v parlamentnom rozpočtovom výbore súhlasili s prepojením niektorých jeho privilégií so skutočnými povinnosťami, a nie s jeho postavením bývalého kancelára. Príslušný návrh plánujú vo štvrtok predložiť zákonodarcom.

V ostatných mesiacoch sa Schröder stal čoraz viac izolovanejší pre jeho prácu pre ruské štátom kontrolované energetické spoločnosti.

Je predsedom dozornej rady ruskej štátnej energetickej spoločnosti Rosnefť a podieľal sa aj na projektoch plynovodov Nord Stream a Nord Stream 2.

Hájil ruské záujmy


Skôr počas roka skončili zamestnanci jeho kancelárie a zdvihla sa vlna kritiky po tom, čo denník New York Times citoval Schrödera ako sa vyjadril, že masaker civilistov v ukrajinskej Buči treba vyšetriť, ale nemyslí si, že by rozkazy naň dal ruský prezident Vladimir Putin. Ten je jeho dlhoročným priateľom.Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalý nemecký kancelár Schröder príde o svoje privilégia, po masakri v Buči obhajoval Putina © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/byvaly-nemecky-kancelar-schroder-pride-o-svoje-privilegia-po-masakri-v-buci-obhajoval-putina-cl772458.html