Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. novembra 2019

Bývalý ruský vládny úradník bol zadržaný za spreneveruViedenská prokuratúra vo štvrtok potvrdila zadržanie bývalého úradníka ruského ministerstva kultúry Borisa Maza. Stalo sa tak na žiadosť španielskej justície, ...Zdieľať
Ilustračná foto. Foto: TASR/DPA
Viedeň/Moskva 7. novembra (TASR) - Viedenská prokuratúra vo štvrtok potvrdila zadržanie bývalého úradníka ruského ministerstva kultúry Borisa Maza. Stalo sa tak na žiadosť španielskej justície, spresnila agentúra Interfax.


Mazo je bývalým riaditeľom odboru správy nehnuteľností a investičnej politiky ruského ministerstva kultúry. Bol medzinárodne hľadaný v súvislosti s prípadom sprenevery financií v objeme 450 miliónov rubľov (6,4 milióna eur), ku ktorej došlo pri výstavbe budov petrohradskej galérie Ermitáž.

V súvislosti s touto kauzou bol v Rusku na Maza vlani v júni vydaný zatykač, pričom sa predpokladalo, že pred stíhaním mohol ujsť do Španielska, kde vlastní nehnuteľnosť. Tú dalo Rusko skonfiškovať.


Mazo bol v minulosti stíhaný aj v kauze sprenevery rozpočtových prostriedkov počas obnovy architektonických pamiatok vo viacerých mestách Ruska. V roku 2017 bol za to odsúdený na trest odňatia slobody nepodmienečne, a to spolu s bývalým námestníkom ruského ministra kultúry Grigorijom Pirumovom. Súd však Maza priamo v súdnej sieni prepustil na slobodu, lebo vymeraný trest absolvoval počas vyšetrovacej väzby.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
B. Kollár: Postavím sa čelom k návrhu na odvolanie
<< predchádzajúci článok
Matovič: Odchod Glváča je veľký dôvod na oslavu, zápas sa však nekončí

Bývalý ruský vládny úradník bol zadržaný za spreneveru - diskusné fórum čitateľov