Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. augusta 2017

Bývalý spolupracovník ministra pre brexit zakladá proeurópsku stranuBývalý šéf kancelárie britského ministra pre tzv. brexit Davida Davisa v septembri uvedie do činnosti novú politickú stranu s cieľom udržať Britániu v Európskej ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Londýn 16. augusta (TASR) - Bývalý šéf kancelárie britského ministra pre tzv. brexit Davida Davisa v septembri uvedie do činnosti novú politickú stranu s cieľom udržať Britániu v Európskej únii.


Podľa utorkového vyhlásenia Jamesa Chapmana, ktoré podľa agentúry AP zverejnili organizátori nadchádzajúceho Ľudového pochodu za Európu v Londýne, sa bude novozaložená strana snažiť zvrátiť proces vystúpenia Británie z EÚ bez toho, aby o tom obyvatelia museli hlasovať v druhom referende.

Terajší kritik rozhodnutia opustiť EÚ, ktorý až do júna pracoval pre ministra Davisa, v tejto súvislosti vyzval vládnych i opozičných zákonodarcov s podobným zmýšľaním, aby sa k nemu pridali. Podľa AP však zatiaľ na túto výzvu nikto z nich verejne nezareagoval.

Nová centristická strana s názvom Demokrati má byť oficiálne uvedená do činnosti na uvedenom podujatí v Londýne, ktoré je naplánované na 9. septembra.

Výzvu na zjednotenie britských proeurópskych politikov bez rozdielu politickej príslušnosti už predtým zverejnil britský premiér Tony Blair. Británia už začala s EÚ rokovať o brexite, ktorý by sa mal uskutočniť v marci 2019.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Palestínsky prezident Abbás poslal blahoželanie vodcovi KĽDR
<< predchádzajúci článok
Vláda prerokuje balík finančných noviel aj zmeny v nájme pozemkov

Bývalý spolupracovník ministra pre brexit zakladá proeurópsku stranu - diskusné fórum čitateľov