03. júla 2010

Cancellara opäť víťazom prológu TdF

Švajčiar Fabian Cancellara sa stal víťazom úvodného prológu cyklistických pretekov Tour de France. Úradujúci majster sveta v časovke potvrdil svoje kvality aj na dažďom ...

cancellara Foto: SITA/AP

ROTTERDAM 3. júla (WEBNOVINY) - Švajčiar Fabian Cancellara sa stal víťazom úvodného prológu cyklistických pretekov Tour de France. Úradujúci majster sveta v časovke potvrdil svoje kvality aj na dažďom zmáčaných cestách v Rotterdame a 8,9 km dlhú trať zvládol za rovných desať minút. Cancellara vyhral úvod Tour de France už tretíkrát v kariére.

Po úspešnom vystúpení futbalistov na svetovom šampionáte v JAR pokazil jazdec tímu Saxo Bank ďalšie nemecké oslavy. Veľmi dlho bol totiž najrýchlejším mužom prológu Tony Martin, ktorý napokon skončil druhý s odstupom desiatich sekúnd. Tretiu priečku si vybojoval Brit David Millar. Vysoké ambície naznačil hneď v úvodnom prológu Lance Armstrong, ktorý bol v Rotterdame štvrtý s odstupom 22 sekúnd za Cancellarom. Ďalší veľký favorit a obhajca prvenstva Alberto Contador zaostal za Američanom o 5 sekúnd a celkovo skončil šiesty.

Výsledky - cyklistické preteky Tour de France:
Prológ v Rotterdame (8,9 km): 1. Fabian Cancellara (Švajč.) Team Saxo Bank 10:00 min, 2. Tony Martin (Nem.) Team HTC - Columbia +10 s, 3. David Millar (V. Brit.) Garmin - Transitions +20, 4. Lance Armstrong (USA) Team Radioshack +22, 5. Geraint Thomas (V. Brit.) Sky +23, 6. Alberto Contador (Šp.) Astana +27, 7. Tyler Farrar (USA) Garmin - Transitions +28, 8. Levi Leipheimer (USA) Team Radioshack +28, 9. Edvald Boasson Hagen (Nór.) Sky +32, 10. Linus Gerdemann (Nem.) Team Milram +35