Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. septembra 2019

Cantica nova sa z Tokia vráti vo štvrtok, jej príbeh zaujal aj médiáNa snímke vystúpenie speváckeho zboru Cantica nova.Zdieľať
Na snímke vystúpenie speváckeho zboru Cantica nova. Foto: Cantica nova
Trnava/Tokio 11. septembra (TASR) – Členovia speváckeho zboru trnavských gymnázií Cantica nova by mali po neplánovanom predĺžení svojho zájazdu v Japonsku priletieť na Slovensko vo štvrtok (12. 9.). Spevokol uviazol v pondelok (9. 9.) na tokijskom letisku po tom, čo pre tajfún a následnú dopravnú zápchu nestihol svoj let. Veľvyslanectvo SR v Tokiu prevzalo riešenie núdzového pobytu 37 študentov a šiestich členov sprievodu a zabezpečilo ich potreby do času odletu.


"Charge d'affaires Erik Lenhart zaobstaral a priviezol na druhý deň pre všetkých na letisko jedlo," uviedol dirigent zboru Gabriel Kalapoš. Potom sa zbor podľa jeho informácií metrom prepravil na ubytovanie do centra mesta, kde strávi čas do odletu domov. Trnavčania poletia rozdelení na dve skupiny, jedna priamo na viedenské letisko a druhá s prestupom cez Frankfurt nad Mohanom. "O transfer zo Schwechatu do Trnavy sa pre obe skupiny postará Trnavský samosprávny kraj zastúpený predsedom Jozefom Viskupičom," dodal Kalapoš, ktorý poďakoval vláde SR, ministerstvu zahraničných vecí SR a tiež Veľvyslanectvu SR v Tokiu za promptný prístup k riešeniu problému.

O prípad trnavských gymnazistov, ktorí spolu s ďalšími tisícmi cestujúcich strávili prvú noc v spacákoch na letisku, sa podľa zbormajstra zaujímajú nielen slovenské, ale aj japonské médiá. "Robili sme rozhovor aj pre čínsku televíziu," uviedol. Na sociálnych sieťach sa členom trnavského súboru ozval aj rovnomenný spevokol zo Sicílie. Uviedol, že pozná príbeh Slovákov v Tokiu a má záujem pozvať ich na vystúpenie.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spoločnosť HORNBACH otvorila svoju štvrtú projektovú predajňu na Slovensku
<< predchádzajúci článok
Čína udelí výnimku na clá 16 kategóriám výrobkov z USA

Cantica nova sa z Tokia vráti vo štvrtok, jej príbeh zaujal aj médiá - diskusné fórum čitateľov