Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. marca 2024

Čaputová sa už oboznámila so zmeneným štatútom SlS, vyjadrila aj pochybnosti o osobe kandidáta GašparaPrezidentka Zuzana Čaputová sa už oboznámila so zmeneným štatútom Slovenskej ...Zdieľať
zuzana a aputova 5 676x451 1.3.2024 (SITA.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová sa už oboznámila so zmeneným štatútom Slovenskej informačnej služby. Uviedla to v rozhovore pre spravodajskú televíziu Joj 24.

Pochybnosti o osobe kandidáta


„Takýmto spôsobom tam dostane (vláda, pozn. SITA) - obíduc hlavu štátu - svojho človeka. Kým teda prezident alebo prezidentka nerozhodne o menovaní," uviedla Čaputová. Zároveň zdôraznila, že má pochybnosti o osobe kandidáta na šéfa SIS, ktorým je podľa rozhodnutia vlády Pavol Gašpar.

„Prešlo zatiaľ málo času a nemám dostatok informácií na to, aby som rozhodnutie uzavrela a ani som nevylúčila tú možnosť, ktorú využili niektorí moji predchodcovia, že v posledných mesiacoch nemenovali na tak významné pozície inštitúcií ich hlavy, alebo teda tých vedúcich funkcionárov aj kvôli zodpovednosti, ktorá je viazaná potom následne už k môjmu nástupcovi v prípade šéfa SIS, či je to priama personálna právomoc vo vzťahu k riaditeľovi SIS," povedala Čaputová.

Rozhodnutie Ústavného súdu


Hlava štátu tiež uviedla, že podľa rozhodnutia ústavného súdu prezident má mať dostatok času na to, aby mohol zvážiť ústavné, zákonné a osobné náležitosti a kritériá danej osoby, ktorá je navrhovaná na určitý post.

„Aby teda mohol s plným vedomím a svedomím a zodpovednosťou uplatniť svoju menovaciu právomoc. Žiaľ, obštrukcia, alebo teda ten úskok, ktorý sa rozhodla vláda urobiť, ona si zaň nesie politickú zodpovednosť," dodala prezidentka.


Zdroj: SITA.sk - Čaputová sa už oboznámila so zmeneným štatútom SlS, vyjadrila aj pochybnosti o osobe kandidáta Gašpara © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajina zavádza nový vzdelávací program, na siedmich stredných školách otvorí projekt s názvom „Pilot komerčného dronu“
<< predchádzajúci článok
Armáda získala pri Avdijivke späť niektoré stratené pozície, Rusi zatiaľ útočia aj pri meste Časiv Jar