23. mája 2010

Celkovým víťazom K-T-K Slovinec Švab

Celkovým víťazom 66. ročníka cyklistických pretekov Košice - Tatry - Košice sa stal slovinský jazdec Gašper Švab. Druhé miesto obsadil jeho krajan Matej Stare, tretí skončil ...

vitazi Foto: SITA/AP

KOŠICE 23. mája (WEBNOVINY) - Celkovým víťazom 66. ročníka cyklistických pretekov Košice - Tatry - Košice sa stal slovinský jazdec Gašper Švab. Druhé miesto obsadil jeho krajan Matej Stare, tretí skončil Čech Adam Homolka. Najlepším zo Slovákov bol na 4. mieste Roman Broniš. Záverečnú 5. etapu so štartom aj cieľom v Košiciach vyhral Poliak Slawomir Kohut pred Ukrajincom Andrijom Kulykom a Čechom Jakubom Svobodom. Súťaž aktivity vyhral Poliak Kohut.

Výsledky - 66. ročník cyklistických pretekov Košice - Tatry - Košice:

5. etapa (Košice - Košice, 126 km): 1. Slawomir Kohut (Poľ.) Romet Weltour 3:25:29 h, 2. Andrij Kulyk (Ukr.) Ukrajina - rovnaký čas ako víťaz, 3. Jakub Svoboda (ČR) CK Kolokrám-Svijany +1:04, 4. Michael Pichler (Rak.) RC ARBÖ Wels, 5. Jan Wolf (ČR) CK Windoor´s Příbram, 6. Jan Svoboda (ČR) Piton - Sportful Team - všetci +1:33,... 10. Maroš Kováč (SR) Dukla Merida Trenčín +1:43.

Poradie po 5. etape: 1. Gašper Švab (Slovin.) Sava Kranj 19:42:21 h, 2. Matej Stare (Slovin.) Sava Kranj +22 s, 3. Adam Homolka (ČR) Radland Kärnten-Viperbike +24, 4. Roman Broniš (SR) CK Windoor´s Příbram +33, 5. Gerhard Trampusch (Rak.) RC ARBÖ Wels +47, 6. Róbert Nagy (SR) Dukla Trenčín +56.