Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. mája 2015

Cena elektriny z ekologických zdrojov ovplyvňuje aj hospodárenie RWE



RWE, druhý najväčší nemecký energetický koncern, očakáva, že na trhu s elektrickou energiou dôjde k upokojeniu situácie až v roku 2017. Informuje o tom ...



Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Essen/Frankfurt nad Mohanom 30. mája (TASR) - RWE, druhý najväčší nemecký energetický koncern, očakáva, že na trhu s elektrickou energiou dôjde k upokojeniu situácie až v roku 2017. Informuje o tom agentúra DPA.


"Ak cena energie a regulácia zostanú na súčasnej úrovni, potom sa náš výsledok vo výrobe elektriny zhorší nielen v roku 2015, ale aj v roku 2016. Až v roku 2017 sa súčasná cena elektrickej energie odzrkadlí v hospodárskych výsledkoch koncernu," povedal pre dnešné vydanie Börsen-Zeitung člen správnej rady RWE zodpovedný za financie koncernu Bernhard Günther.

Pokračoval, že veľkoobchodná cena elektriny sa na začiatku tohto roka stabilizovala na nízkej úrovni. RWE ešte dosahuje zisk v klasických elektrárňach len pre to, lebo ceny zazmluvnené pred dvoma či troma rokmi boli vyššie než v súčasnosti.

Čoraz vyššia dodávka elektriny z veterných, solárnych a biomasových zdrojov do rozvodnej siete je hlavným dôvodom prepadu ceny na energetických burzách.

Je neuveriteľné, že RWE v súčasnosti dosahuje vysoký zisk v tradičných tepelných elektrárňach a to aj v tých, ktoré spaľujú hnedé uhlie. "Ak však cena elektriny bude klesať aj v nasledujúcich rokoch, bude sa čoraz viac znižovať naša zisková marža v hnedouhoľných elektrárňach," dodal manažér.

Rozdelenie koncernu na samostatný podnik ekologických elektrární a samostatný podnik klasických elektrární, ako to urobil konkurenčný E.ON, Günther znovu odmietol. Postoj však nie je nemenný v prípade, ak sa ekonomické postavenie klasických elektrární bude ďalej zhoršovať.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Obec Palárikovo ponúka turistom prírodu, históriu aj relax
<< predchádzajúci článok
Komunitné záhrady čoraz častejšie začínajú vznikať aj na Slovensku