Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. júla 2011

Cena ropy a zlata rástli aj pre prehlbujúcu krízu eurozónyCeny ropy v stredu rástli druhý deň po sebe, keď ich podporila možnosť ďalších stimulačných opatrení, ktorú naznačil šéf americkej centrálnej banky (Fed) Ben Bernanke. Ropa rástla aj vďaka ...Zdieľať
ropa NEW YORK 14. júla (WEBNOVINY) - Ceny ropy v stredu rástli druhý deň po sebe, keď ich podporila možnosť ďalších stimulačných opatrení, ktorú naznačil šéf americkej centrálnej banky (Fed) Ben Bernanke. Ropa rástla aj vďaka údajom, podľa ktorých zásoby komodity v USA minulý týždeň klesli viac, ako sa čakalo a dopyt podporil aj slabší americký dolár. Ceny londýnskej ropy Brent posilnili o 1,03 USD na 118,79 USD za barel. Augustové dodávky ľahkej americkej ropy zdraželi o 62 centov na 98,05 USD za barel.

Ceny zlata v stredu dosiahli nový rekord, pričom k najdlhšiemu obdobiu rastu za päť rokov prispela možnosť ďalších stimulačných opatrení americkej centrálnej banky a prehlbujúca sa dlhová kríza v eurozóne. Zlato posilnilo zisky po výrokoch šéfa americkej centrálnej banky, že Federálny rezervný systém je pripravený uvoľniť monetárnu politiku, pokiaľ sa tempo rastu ekonomiky a inflácie ďalej spomalí. Spotová cena zlata bola o 19:20 GMT na úrovni 1 578,89 USD za uncu, čo bolo o 0,9 % viac ako záverečná hodnota z utorka. Augustové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 23,20 USD na 1 585,50 USD za uncu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Harmonizovaná inflácia v júni spomalila na 4,1 %
<< predchádzajúci článok
Nálety NATO zabili vyše 1100 civilistov, tvrdia úrady