Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

CENTIRE: Inovatívne firmy môžu vyhrať prezentáciu na IXPOBiocultivator bol jedným z ocenených domácich projektov európskej platformy startup-ov Openmaker garantovanej slovenským akcelerátorom inovácií Centire s.r.o.Zdieľať
Biocultivator bol jedným z ocenených domácich projektov európskej platformy startup-ov Openmaker garantovanej slovenským akcelerátorom inovácií Centire s.r.o. Foto: Centire s.r.o.
Bratislava 12. marca (OTS) - O tom, že Slovensko má mnoho šikovných ľudí a firiem, ktoré dokážu priniesť mnohé inovatívne nápady, niet pochýb. Viacero z nich však svoje užitočné „vynálezy“ nedokáže správne naštartovať a rozbehnúť svoj biznis tak, ako by chceli a ako by si ich nápad zaslúžil. Dôvodom môže byť aj nedostatok finančných prostriedkov na marketing a reklamu či nesprávne kroky pri rozvoji obchodných aktivít.


Slovenská konzultantská spoločnosť Centire s.r.o. teraz podáva pomocnú ruku inovátorovi alebo inovátorom, ktorí ju presvedčia, že si to zaslúžia. Inovačná súťaž, pod patronátom Centire a najväčšieho technologického festivalu IXPO, dáva jednej slovenskej firme možnosť prezentovať sa na najväčšom slovenskom technologickom festivale IXPO koncom apríla na Tyršovom nábreží v Bratislave.

Progresívne nápady majú u nás stále zelenú a teraz dávame niekomu možnosť ukázať sa medzi špičkami v obore. Mnohí nevedia, ako svoje nápady „predať“, preto sme sa rozhodli, že jednej takejto firme pomôžeme nielen peniazmi na prezentáciu, ale aj bezplatnými radami našich konzultantov,“ prezradil Ľubomír Billý z Centire s.r.o., ktorá túto súťaž pripravila v spolupráci s organizátormi festivalu.
Na startup-ovom Openmakeri zastrešovanom spoločnosťou Centire sa zúčastnili aj španielski inovátori s vylepšenými nápadmi pre 3D tlačiarne Foto: Centire s.r.o.

Firmy, ktoré sa zapoja do súťaže, majú možnosť vyhrať vlastný stánok, prípadne inú formu prezentácie na tejto akcii, okrem toho im budú preplatené náklady na prípravu do 3 000 € a získajú aj balík konzultačných služieb, ktorý im pomôže dostať podnikanie na vyššiu úroveň.

Už na prvom ročníku našej akcie sa zúčastnia viaceré špičkové spoločnosti z oblasti technológií, inovácií a gamingu. Teší nás, že spolu s Centire môžeme spojiť naše sily a pomôcť niekomu naštartovať a rozvinúť jeho biznis,“ povedal riaditeľ projektu IXPO Matej Drlička.

Do Inovačnej súťaže sa môžu zapojiť firmy, ktoré za posledné 3 roky dosiahli súhrn tržieb vyšší ako 40 000 € a majú minimálne 3 referencie na projekty, v ktorých spojili kreativitu a technológie. Uzávierka zapojenia sa do tejto súťaže je 15. marca a tie najlepšie projekty budú pozvané na osobnú prezentáciu. Bližšie informácie sú dostupné na www.centire.sk.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
HURÁ NA SVAH: Príjemné teploty a žiara slnka vás presvedčí
<< predchádzajúci článok
Poznáte ho? Polícia pátra po zlodejovi, ktorý sa zameriava na drogérie

CENTIRE: Inovatívne firmy môžu vyhrať prezentáciu na IXPO - diskusné fórum čitateľov