Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. júna 2010

Ceny americkej ropy klesli, ceny zlata vzrástliCeny americkej ropy v pondelok mierne klesli, keď obchodovania brzdil silnejší americký dolár a pokles na akciových trhoch, čo prevážilo nad odhadmi o raste ...Zdieľať
zlato Ilustračné foto : SITA/Tomáš Benedikovič NEW YORK 8. júna (WEBNOVINY) - Ceny americkej ropy v pondelok mierne klesli, keď obchodovania brzdil silnejší americký dolár a pokles na akciových trhoch, čo prevážilo nad odhadmi o raste zásob v USA. Analytici oslovení agentúrou Reuters odhadujú, že zásoby ropy v USA minulý týždeň mierne klesli o 900 tis. barelov, väčšina analytikov sa však zároveň domnieva, že zásoby palív v krajine, ktorá je najväčším svetovým spotrebiteľom energií, v rovnakom období vzrástli. Ceny ľahkej americkej ropy klesli o sedem centov na 71,44 USD za barel, ceny britskej ropy Brent vzrástli o tri centy na 72,12 USD za barel.


Ceny zlata v pondelok vzrástli, keď sa zotavili z počiatočných strát. Dopyt po zlate ako bezpečnej investícii rástol vzhľadom na pretrvávajúce obavy z dlhovej krízy v eurozóne, ktoré otriasajú akciovými a devízovými trhmi. Spotová cena zlata sa o 19:35 pohybovala na úrovni 1 243,55 USD za uncu v porovnaní s piatkovou uzatváracou hodnotou 1 218 USD za uncu. Augustové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 1,9 % na 1 240,80 USD za uncu.

SITA, Reuters

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Košiciach povodne neovplyvnia priebeh volieb
<< predchádzajúci článok
Vyhlásenie Spoločnosti M.R. Štefánika k Trianonu