Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. februára 2013

Ceny britskej ropy Brent klesli, zlacnelo aj zlatoCeny britskej ropy Brent v stredu oslabili na štvortýždňové minimum pod úroveň 112 USD za barel. Šiesty týždenný rast zásob ropy v USA po sebe a výrazný pokles cien pohonných látok ...Zdieľať
zlato NEW YORK 28. februára (WEBNOVINY) - Ceny britskej ropy Brent v stredu oslabili na štvortýždňové minimum pod úroveň 112 USD za barel.


Šiesty týždenný rast zásob ropy v USA po sebe a výrazný pokles cien pohonných látok zvýšili obavy zo slabnúceho dopytu. Podľa amerického úradu pre energetiku zásoby ropy v USA vzrástli v týždni do 22. februára o 1,1 mil. barelov.

Výraznejším stratám cien čierneho zlata bránilo vyhlásenie šéfa Federálneho rezervného systému (Fed) Bena Bernankeho, ktorý bránil program centrálnej banky zameraný na skupovanie dlhopisov. Bernankeho prejav analytici prijali ako podporujúci ekonomické oživenie, ktoré je úzko prepojené s dopytom po rope.

Cena ropy Brent oslabila o 84 centov na 111,87 USD za barel. Skoršie počas obchodovania sa dostala až na úroveň 111,65 USD za barel, čo bolo najmenej od 22. januára. Cena ľahkej americkej ropy naopak vzrástla, a to o 13 centov na 92,76 USD za barel.

Ceny zlata klesli v stredu o jedno percento a takmer zmazali celý zisk s utorkového obchodovania. Nadol ich ťahalo sklamanie, že Fed nepredstavil žiadne nové stimulačné opatrenia a obavy z deflácia vyvolané výdavkovými škrtmi v USA.

Spotová cena zlata do 19:08 GMT klesla o 1,1 % na 1 596,71 USD za uncu a zostúpila tak z viac ako týždňového maxima na úrovni 1 619,66 USD za uncu, na ktorej bola v utorok. Aprílové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy uzavreli nižšie o 19,80 USD na úrovni 1 595,70 USD za uncu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Okolie Zvolena sužuje hustá hmla, cesty sú vlhké
<< predchádzajúci článok
Zima zničila cesty v košickej župe, sú samý výtlk