Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. júna 2012

Ceny ropy a zlata v stredu posilniliCeny ropy v stredu rástli a britská ropa Brent sa vrátila nad hranicu 100 USD za barel vďaka rastúcim očakávania, že Španielsko dokáže zachrániť svoje banky, a tým prispeje k zmierneniu dlhovej krízy. ...Zdieľať
ropa NEW YORK 7. júna (WEBNOVINY) - Ceny ropy v stredu rástli a britská ropa Brent sa vrátila nad hranicu 100 USD za barel vďaka rastúcim očakávania, že Španielsko dokáže zachrániť svoje banky, a tým prispeje k zmierneniu dlhovej krízy.


K zotaveniu na celkových komoditných trhoch, ktoré zaznamenali najvyššie denné prírastky za viac ako tri mesiace, prispeli aj špekulácie o ďalších krokoch centrálnych bánk na podporu ekonomiky.

Prezident pobočky Federálneho rezervného systému (Fed) v Atlante Dennis Lockhart naznačil, že americká centrálna banka môže zvážiť ďalšie stimuly, pokiaľ by mali európske dlhové problémy ohroziť krehké zotavenie domácej ekonomiky. Júlové dodávky britskej ropy Brent zdraželi o 1,80 USD na 100,64 USD za barel, cena ľahkej americkej ropy posilnila o 73 centov na 85,02 USD za barel.

Zlato uzatvorilo stredajšie obchodovanie s miernym ziskom. V skoršej časti obchodovania sa ceny vyšplhali na jednomesačné maximum vďaka špekuláciám, že centrálne banky pristúpia k ďalšiemu uvoľneniu monetárnej politiky.

Podstatnú časť ziskov však vymazala takzvaná béžová kniha americkej centrálnej banky, v ktorej Fed naznačil, že zotavenie ekonomiky je silnejšie, než sa čakalo. Spotová cena zlata bola o 19:19 GMT na úrovni 1 618,40 USD za uncu, čo bolo o 0,1 % viac ako záverečná hodnota z utorka. Augustové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 17,30 USD na 1 634,20 USD za uncu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
S ARTISTRY proti starnutiu pleti
<< predchádzajúci článok
Univerzita tretieho veku na PEVŠ otvára opäť svoje brány