Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. októbra 2017

Ceny ropy klesli, cena WTI skĺzla pod 51 USD za barelPo predchádzajúcom raste ceny ropy dnes klesli, pričom cena americkej ľahkej ropy WTI skĺzla pod 51 USD za barel (159 litrov). Trhy tak zareagovali na informácie z USA, že ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Singapur 12. októbra (TASR) - Po predchádzajúcom raste ceny ropy dnes klesli, pričom cena americkej ľahkej ropy WTI skĺzla pod 51 USD za barel (159 litrov). Trhy tak zareagovali na informácie z USA, že zásoby komodity v Spojených štátoch vzrástli o vyše 3 milióny barelov.


Podľa odhadov Amerického ropného inštitútu (API) sa zásoby ropy v USA v minulom týždni zvýšili o 3,1 milióna na 468,5 milióna barelov. Analytici oslovení agentúrou Reuters pritom počítali s ich poklesom. Trhy teraz čakajú na dnešnú kľúčovú správu amerického ministerstva energetiky o vývoji ropných zásob v USA.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v decembri klesla do 7.42 h SELČ o 35 centov na 56,59 USD (47,84 eura) za barel. Cena americkej ľahkej ropy WTI s novembrovým kontraktom zaznamenala pokles o 34 centov na 50,96 USD za barel.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovak-German Innovation Day
<< predchádzajúci článok
Hodnota za peniaze sa budúci rok zameria na ďalšie tri oblasti

Ceny ropy klesli, cena WTI skĺzla pod 51 USD za barel - diskusné fórum čitateľov