Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

26. novembra 2019

Ceny ropy mierne klesli, cena WTI skĺzla pod 58 USD/barelCeny ropy v utorok mierne klesli, pričom cena americkej ropy WTI klesla pod 58 USD za barel (159 litrov). Trhy momentálne vyčkávajú na ďalší vývoj diskusií Číny a USA o ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Tokio 26. novembra (TASR) - Ceny ropy v utorok mierne klesli, pričom cena americkej ropy WTI klesla pod 58 USD za barel (159 litrov). Trhy momentálne vyčkávajú na ďalší vývoj diskusií Číny a USA o obchodnej dohode. Obe strany naďalej tvrdia, že pracujú na uzatvorení prvej fázy dohody, na druhej strane sa zatiaľ nedohodli na detailoch ani na rozsahu rušenia súčasných ciel na čínske produkty.


Trhy zároveň vyčkávajú na informácie o stave ropných zásob v USA za minulý týždeň. Americký ropný inštitút (APO) zverejní svoj odhad v utorok večer, presné údaje oznámi na druhý deň americké ministerstvo obchodu.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v januári dosiahla do 7.34 h 63,52 USD (57,70 eura) za barel (159 litrov). V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to znamená pokles o 13 centov. V podobnom rozsahu sa znížila aj cena americkej ľahkej ropy WTI. Dosiahla 57,87 USD/barel, čo v porovnaní s pondelkovou uzávierkou (25. 11.) predstavuje pokles o 14 centov.

(1 EUR = 1,1008 USD)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Ružomberku namerali zvýšenú koncentráciu smogu v ovzduší
<< predchádzajúci článok
Kyberútokmi sú ohrozené i mestá, incident riešila aj Bratislava

Ceny ropy mierne klesli, cena WTI skĺzla pod 58 USD/barel - diskusné fórum čitateľov