Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. septembra 2019

Ceny ropy vzrástli, cena Brentu sa pohybuje okolo 62,80 USD/barelCeny ropy v utorok vzrástli, už piaty deň po sebe. Reagujú na očakávania trhov, že Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a ďalšie štáty by mohli s cieľom ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP Photo
 
Tokio 10. septembra (TASR) - Ceny ropy v utorok vzrástli, už piaty deň po sebe. Reagujú na očakávania trhov, že Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a ďalšie štáty by mohli s cieľom podporiť ceny komodity uplatňovať produkčné škrty dlhšie obdobie a ťažbu ešte výraznejšie znížiť.


Už v pondelok (9. 9.) vzrástli ceny americkej ropy WTI o vyše 2 % a cena Brentu uzatvorila obchodovací deň rastom o 1,7 % v reakcii na správu, že za nového ministra energetiky Saudskej Arábie vymenovali princa Abdulaziza bin Salmána. Ten uviedol, že piliere saudskoarabskej ropnej politiky sa meniť nebudú a obmedzovanie produkcie by malo zostať v platnosti dlhé obdobie. Navyše, uvažuje aj nad ďalšími škrtmi v objeme ťažby.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v novembri dosiahla do 8.17 h SELČ 62,77 USD (56,89 eura) za barel (159 litrov). V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to predstavuje rast o 18 centov. Cena americkej ľahkej ropy WTI sa zvýšila o 15 centov na 58 USD za barel.

 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo víchrici, ktorá zasiahla maďarský Segedín, sa zranili traja ľudia
<< predchádzajúci článok
O dávku v nezamestnanosti žiadajte v tej krajine, kde ste pracovali

Ceny ropy vzrástli, cena Brentu sa pohybuje okolo 62,80 USD/barel - diskusné fórum čitateľov