Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. júna 2019

Ceny výrobcov v USA pokračovali v raste, tempo rastu sa však spomaliloVýchod slnka zafarbil mraky na ružovo nad Kapitolom a Lincolnovým pamätníkom vo Washingtone, archívne foto z 21. júna 2014.Zdieľať
Východ slnka zafarbil mraky na ružovo nad Kapitolom a Lincolnovým pamätníkom vo Washingtone, archívne foto z 21. júna 2014. Foto: TASR/AP
Washington 11. júna (TASR) - Ceny výrobcov v Spojených štátoch pokračovali minulý mesiac v raste, tempo rastu sa však mierne spomalilo. Najviac sa pod to podpísali nižšie ceny potravín a energií. Informovalo o tom v utorok ministerstvo práce.


Ceny výrobcov v USA vzrástli v máji medzimesačne o 0,1 % po 0,2-percentnom raste v predchádzajúcom mesiaci. Ceny smerom nahor posúvali najmä služby, ktorých ceny vzrástli o 0,3 %. Slabšie ceny energií a potravín však tento tlak čiastočne kompenzovali.

Bez započítania potravín a energií sa jadrové ceny výrobcov zvýšili v máji o 0,2 %. V tomto prípade tak zrýchlili tempo rastu, keď v apríli rast jadrových cien dosiahol 0,1 %.

Medziročne sa ceny amerických producentov zvýšili o 1,8 %. V apríli oproti rovnakému mesiacu minulého roka vzrástli o 2,2 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vzdelávací program Nexteria Leadership Academy ukončilo 21 absolventov
<< predchádzajúci článok
V prípade A. Vadalu má polícia podozrenie z trestného činu

Ceny výrobcov v USA pokračovali v raste, tempo rastu sa však spomalilo - diskusné fórum čitateľov