24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2008

09. mája 2008

Česi bez problémov zdolali Švajčiarov

V druhom štvrtkovom stretnutí osmefinálovej E-skupiny na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji si v Québecu poradilo Česko so Švajčiarskom bez väčších problémov a zvíťazili 5:0. Streleckú prevahu ...

QUÉBEC CITY 9. mája (WEBNOVINY) - V druhom štvrtkovom stretnutí osmefinálovej E-skupiny na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji si v Québecu poradilo Česko so Švajčiarskom bez väčších problémov a zvíťazili 5:0. Streleckú prevahu sa Čechom podarilo korunovať gólom až v záverečnej minúte úvodnej tretiny, keď sa vo vlastnom oslabení presadil Erat. Prekonať gólmana M. Gerbera sa českej reprezentácii podarilo až v záverečných minútach druhého dejstva, keď sa do listiny strelcov postupne zapísali obranca Kaberla a Eliáš s Flieschmannom. V záverečnom dejstve upravil na konečných 5:0 pre zverencov trénera Aloisa Hadamczika. Česi sa víťazstvom dostali na čelo E-skupiny a štvrťfinálová miestenka by im už nemala ujsť. Česko vyhralo súboj s krajinou "helvétskeho kríža" úplne zaslúžene, keď súpera v zápase prestrieľali 33:12. Konečný výsledok štvrtkového stretnutia E-skupiny na 72. hokejových majstrovstvách sveta v Kanade: E-skupina (Québec City): Švajčiarsko - Česko 0:5 (0:1, 0:3, 0:1) Góly: 20. Erat (Rolínek), 35. T. Kaberle (Eliáš, Židlický), 36. Eliáš (Erat, T. Kaberle), 40. Fleischmann, 59. Novotný (Kohn, Kotalík) Vylúčení: 7:2 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Looker (USA), Piechczek (Nem.) - Feola (USA), M. Novák (SR), 9603 divákov Zostavy: Švajčiarsko: M. Gerber - Bezina, Blindenbacher, Furrer, Vauclair, Seger, Forster, Diaz - Deruns, Jeannin, Lemm - Bärtschi, Ambühl, Reichert - Paterlini, Ziegler, Sprunger - Sannitz, Monnet, DiPietro - Guggisberg Česko: Hnilička - Židlický, T. Kaberle, Rozsíval, Kuba, Z. Michálek, Hejda, Čáslava - Erat, Hlinka, Eliáš - Vrbata, Plekanec, Fleischmann - Kohn, Novotný, Kotalík - Irgl, Krejčí, Rolínek - Martin Hanzal Aktuálna tabuľka E-skupiny (Québec City): 1. Česko 3 2 0 1 0 14:7 7 2. Švédsko 3 2 0 0 1 16:10 6 3. Švajčiarsko 3 2 0 0 1 6:8 6 4. Rusko 2 1 1 0 0 9:5 5 ----------------------------------------------- 5. Bielorusko 2 0 0 0 2 6:8 0 6. Dánsko 3 0 0 0 3 4:17 0 Poznámka: počet zápasov, víťazstvá v riadnom čase (3 body), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 bod), prehry v riadnom čase (0 bodov), skóre, body. SITA