07. novembra 2012

Česi na Karjala Cupe zdolali Švédov, Fíni pokorili Rusov

Hokejisti Fínska zdolali doma v Turku Rusov v stredajšom úvodnom stretnutí turnaja Euro Hockey Tour 2012/2013 Karjala Cup 2:1 po samostatných nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil skúsený ...

gabriel landeskog LIBEREC 7. novembra (WEBNOVINY) - Hokejisti Fínska zdolali doma v Turku Rusov v stredajšom úvodnom stretnutí turnaja Euro Hockey Tour 2012/2013 Karjala Cup 2:1 po samostatných nájazdoch.

Ten rozhodujúci premenil skúsený 39-ročný obranca Petteri Nummelin.

V Liberci zvíťazili Česi nad Švédmi 3:1, keď všetky štyri góly padli až v záverečnej tretine.

Čechov podržal najmä fantastický brankár Alexander Salák. Domáci viedli 3:0, severania znížili až minútu pred koncom riadneho hracieho času zásluhou využitej presilovky, keď skóroval Söderberg.

Výsledky - Euro Hockey Tour - Karjala Cup:

TURKU

Fínsko - Rusko 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 51. Laine, rozhodujúci sam. nájazd: Nummelin - 21. Anisimov
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 9538 divákov

LIBEREC

Česko - Švédsko 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)

Góly: 41. Plekanec, 49. Vondrka, 53. Tlustý - 59. Söderberg
Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Šmíd a Židlický (obaja ČR) 10 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 5893 divákov