Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. mája 2012

Česko príjme euro najskôr v roku 2020, tvrdí premiér NečasČeský premiér Petr Nečas v stredu označil rok 2020 ako najskorší možný vstup jeho krajiny do eurozóny. Podľa jeho slov Praha podporuje snahy svojich partnerov v Európskej únii, aby ...Zdieľať
petr necas PRAHA 9. mája (WEBNOVINY) - Český premiér Petr Nečas v stredu označil rok 2020 ako najskorší možný vstup jeho krajiny do eurozóny.


Podľa jeho slov Praha podporuje snahy svojich partnerov v Európskej únii, aby stabilizovali európsku menovú úniu.

Jej stabilita je podľa jeho slov aj v českom politickom a ekonomickom záujme, no Česi sa jej súčasťou stanú v horizonte "ôsmich až desiatich rokov".

Jeho slová potvrdil aj minister financií Miroslav Kalousek, podľa ktorého termín prijatia spoločnej európskej meny parlament v tomto funkčnom období neschváli."Urobia to budúci politickí lídri, ak budú chcieť," dodal.

Česko sa pri vstupe do EÚ v roku 2004 zaviazalo prijať euro, no pevný dátum stanovený nebol. Euroskeptická Nečasova vláda podporovaná prezidentom Václavom Klausom sa do eurozóny aj pre aktuálne vnútorné problémy neponáhľa a odmietla aj pripojiť sa k fiškálnej dohode 25 krajín únie.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vrah Breivik ručal pri zabíjaní od radosti, tvrdí svedkyňa
<< predchádzajúci článok
Premiér si na Slavíne pripomenul koniec II. svetovej vojny

Česko príjme euro najskôr v roku 2020, tvrdí premiér Nečas - diskusné fórum čitateľov