Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. júla 2024

Česko zasiahnu silné búrky, meteorológovia očakávajú aj trojcentimetrové krúpyČeskí meteorológovia vydali výstrahu pred vysokými teplotami, ktoré môžu v stredu stúpnuť nad 34 stupňov Celzia, a pred veľmi silnými búrkami s prívalovými zrážkami, vetrom a krupobitím. Búrky očakávajú ...Zdieľať
gettyimages 1205977700 676x451 9.7.2024 (SITA.sk) - Českí meteorológovia vydali výstrahu pred vysokými teplotami, ktoré môžu v stredu stúpnuť nad 34 stupňov Celzia, a pred veľmi silnými búrkami s prívalovými zrážkami, vetrom a krupobitím. Búrky očakávajú na väčšine územia krajiny. Informuje o tom spravodajský web TN.cz.


Očakáva sa výskyt veľmi silných búrok sprevádzaných prívalovými zrážkami v úhrne zhruba 50 milimetrov, pri opakovaných búrkach v úhrne nad 70 milimetrov,“ varovali meteorológovia.

Zároveň prognózujú vietor s nárazmi s rýchlosťou približne 90 kilometrov za hodinu a krúpy s veľkosťou zhruba tri centimetre.

Búrky budú pomaly postupovať k severovýchodu, neskôr večer k juhovýchodu," uviedol Český hydrometeorologický ústav.


Zdroj: SITA.sk - Česko zasiahnu silné búrky, meteorológovia očakávajú aj trojcentimetrové krúpy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Otvorená kultúra! sa vymedzila voči výrokom Šimkovičovej o LGBTI, ministerka sa snaží odviesť pozornosť od jej zlyhaní
<< predchádzajúci článok
Lesný požiar pri gréckom meste Patra viedol k evakuácii detskej nemocnice aj domova dôchodcov (foto)