25. apríla 2014

Český titul putuje po 10 rokoch do Zlína, Kometa neuspela

Hokejisti PSG Zlín získali český majstrovský titul 2013/2014. Rozhodol o tom piatkový piaty zápas finále play-off extraligy proti Komete Brno, v ktorom zverenci Rostislava Vlacha doma zvíťazili 5:3 a v ...

zlin BRNO 25. apríla (WEBNOVINY) - Hokejisti PSG Zlín získali český majstrovský titul 2013/2014. Rozhodol o tom piatkový piaty zápas finále play-off extraligy proti Komete Brno, v ktorom zverenci Rostislava Vlacha doma zvíťazili 5:3 a v sérii hranej na štyri triumfy celkovo uspeli 4:1. Zlín sa stal šampiónom ČR druhý raz v histórii. Premiérový primát si vybojoval v roku 2004 pod vedením slovenského trénera Ernesta Bokroša.

Prvá tretina piateho finále patrila domácim, ktorí ju po góloch Köhlera, Čajánka a Zámorského vyhrali 3:1. Za Kometu v 10. min vyrovnal na priebežných 1:1 Tomáš Žižka. V druhej tretine zvýšil v 26. min na 4:1 svojím druhým gólom v zápase Petr Zámorský, a hoci za hostí krátko nato znížil Kuboš, hráči Zlína už neponechali nič na náhodu. V záverečnej časti hry najskôr zvýšil na 5:2 Jiří Ondráček, prehru Brna zmiernil Vojtěch Němec. Hrdinom stretnutia bol zlínsky útočník Petr Leška, ktorý asistoval pri troch góloch.

Z českého majstrovského titulu sa môže tešiť aj slovenský obranca Zlína Oldřich Kotvan. Dvadsaťtriročný bek sa v rozhodujúcom dueli zapísal do štatistík jedným dvojminútovým trestom. V drese Komety si jednu asistenciu pripísal zadák Jozef Kováčik, dvakrát si musel odsedieť menší trest. Od druhej tretiny hájil svätyňu hostí brankár Marek Čiliak.

PSG Zlín - Kometa Brno 5:3 (3:1, 1:1, 1:1) - konečný výsledok série: 4:1, Zlín získal titul

Góly: 20. a 26. Zámorský, 5. Köhler, 14. Čajánek, 42. Ondráček - 10. Žižka, 30. Kuboš, 50. V. Němec (J. KOVÁČIK)