Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

22. januára 2022

Český útočník Kryštof Hrabík dostal v AHL stopku na 30 zápasov za rasistické gestoČeský hokejový útočník Kryštof Hrabík dostal v zámorskej AHL exemplárny dištanc na 30 stretnutí za rasistické gesto voči súperovi. Hráč tímu San Jose Barracuda v zápase proti Tucsonu Roadrunners hranom ...Zdieľať
gettyimages 1269698257 676x415 22.1.2022 (Webnoviny.sk) - Český hokejový útočník Kryštof Hrabík dostal v zámorskej AHL exemplárny dištanc na 30 stretnutí za rasistické gesto voči súperovi. Hráč tímu San Jose Barracuda v zápase proti Tucsonu Roadrunners hranom 12. januára na adresu protihráča smeroval posunok, ktorý pripomínal pohyby opice.


Terčom jeho rasistického útoku bol 25-ročný kanadský útočník tmavej pleti Bokondji Imama, ktorého rodičia v závere minulého storočia emigrovali z afrického Konga do Severnej Ameriky. Dvadsaťdvaročný pražský rodák môže v AHL hrať najbližšie až 3. apríla 2022. Okrem dištancu musí Hrabík absolvovať špeciálny program zameraný na inklúziu a proti rasizmu.

Podľa vyhlásenia AHL môže český hokejista po 12. marci požiadať o skrátenie trestu, taký krok však neplánuje spraviť. "Prijímam následky svojho činu a proti trestu sa odvolávať nebudem. Veľmi sa hanbím za to, čo viedlo k mojej suspendácii. Veľmi ma to mrzí a beriem za to plnú zodpovednosť," reagoval Hrabík vo vyhlásení na sociálnych sieťach. Uviedol tiež, že gesto spravil v zápale boja a až neskôr si uvedomil, ako mohlo byť interpretované.

"AHL stojí plne za Bokom Imamom. Je neférové, že hráč sa stane terčom poznámok či gest na základe jeho rasy. Každý by mal byť posudzovaní len podľa toho, aké výkony podáva na ľade, akým je spoluhráčom v šatni a akým členom komunity je," uvádza sa vo vyhlásení prezidenta súťaže Scotta Howsona.


Zdroj: Webnoviny.sk - Český útočník Kryštof Hrabík dostal v AHL stopku na 30 zápasov za rasistické gesto © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Viac ako 20 Rusov dostalo od Svetovej atletiky neutrálny status a môže štartovať na medzinárodných podujatiach
<< predchádzajúci článok
Po Slovákoch už aj Švédi a Fíni zverejnili svoju nomináciu na ZOH 2022, Lotyši zatiaľ majú širší káder