Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júna 2021

Cestovanie do Belgicka bude pre Slovákov jednoduchšie, od 21. júna sú zaradení do zelenej zónySlovenská republika je s platnosťou od pondelka 21. júna zaradená do zelenej zóny, na ktorú sa nevzťahujú opatrenia týkajúce sa predkladania 72 hodinového ...Zdieľať
gettyimages 151655172 676x471 23.6.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská republika je s platnosťou od pondelka 21. júna zaradená do zelenej zóny, na ktorú sa nevzťahujú opatrenia týkajúce sa predkladania 72 hodinového negatívneho výsledku testu na COVID-19 pre nerezidentov. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.


Neplatí tak ani povinnosť absolvovania povinnej karantény a testovania sa najskôr v siedmy deň jej priebehu.

„Pri cestách do Belgicka ostáva naďalej povinnosť vyplniť Health Passenger Locator Form (formulár pri príchode do krajiny). Na základe vyhodnotenia uvedeného formulára bude cestujúcemu zaslaná SMS s ďalšími opatreniami,“ uvádza rezort diplomacie. Nevyplnenie formulára môže mať za následok odmietnutie vstupu do krajiny zo strany belgickej polície či úradov.

Formulár je potrebné vyplniť najskôr 48 hodín pred prekročením hraníc. Formulár vypĺňa každá osoba staršia ako 16 rokov; spolucestujúca osoba mladšia ako 16 rokov sa uvádza vo formulári rodiča. Ak osoba mladšia ako 16 rokov cestuje sama, vypĺňa formulár samostatne.


Zdroj: Webnoviny.sk - Cestovanie do Belgicka bude pre Slovákov jednoduchšie, od 21. júna sú zaradení do zelenej zóny © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prineste si vlastnú šálku na kávu a ušetrite na umelom osvetlení, hovoria kampane spoločnosti LANXESS
<< predchádzajúci článok
Vážení poslanci, to naozaj?

Cestovanie do Belgicka bude pre Slovákov jednoduchšie, od 21. júna sú zaradení do zelenej zóny - diskusné fórum čitateľov