Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. decembra 2021

Cestujete do Spojeného kráľovstva? Pravidlá vstupu do krajiny budú prísnejšieSpojené kráľovstvo z dôvodu výskytu novej mutácie koronavírusu omikron opäť sprísňuje pravidlá vstupu do krajiny. S platnosťou od utorka 7. decembra je potrebné sa pri vstupe do krajiny preukázať ...Zdieľať
gettyimages 1308391119 676x451 6.12.2021 (Webnoviny.sk) - Spojené kráľovstvo z dôvodu výskytu novej mutácie koronavírusu omikron opäť sprísňuje pravidlá vstupu do krajiny. S platnosťou od utorka 7. decembra je potrebné sa pri vstupe do krajiny preukázať negatívnym PCR testom, ktorý nie je starší ako 48 hodín. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.


Nové opatrenie sa vzťahuje na zaočkovaných, aj na nezaočkovaných ľudí. Naďalej pritom ostáva v platnosti pravidlo, že sa cestujúci po príchode do Spojeného kráľovstva musia najskôr na druhý deň opäť podrobiť PCR testu a v izolácii ostať až do obdržania výsledku testu. Test je potrebné objednať si ešte pred cestou do Spojeného kráľovstva.

„Cestujúci musí tiež vyplniť formulár na vyhľadanie cestujúceho, takzvaný passenger locator form. Registrácia je možná 48 hodín pred plánovaným príchodom do krajiny,“ spresňuje MZVEZ SR.


Zdroj: Webnoviny.sk - Cestujete do Spojeného kráľovstva? Pravidlá vstupu do krajiny budú prísnejšie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aká je úloha projektantov pri navrhovaní trvalo udržateľných stavieb?
<< predchádzajúci článok
TOP 5 „old school“ eko tipov: Ako Slováci zvyknú používať pivné obaly, ak ich nerecyklujú?

Cestujete do Spojeného kráľovstva? Pravidlá vstupu do krajiny budú prísnejšie - diskusné fórum čitateľov