Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. januára 2021

Cestujúci sa na Islande nevyhnú dvojitému testovaniu, niekoľko dní tiež pobudnú v karanténeVšetky osoby prichádzajúce na Island sú od piatka 15. januára povinné podrobiť sa dvojitému testovaniu. Prvý test je vykonaný ihneď po príchode do krajiny a druhý po uplynutí lehoty päť až šesť dní. ...Zdieľať
island 676x492 18.1.2021 (Webnoviny.sk) - Všetky osoby prichádzajúce na Island sú od piatka 15. januára povinné podrobiť sa dvojitému testovaniu. Prvý test je vykonaný ihneď po príchode do krajiny a druhý po uplynutí lehoty päť až šesť dní. Dobu medzi oboma testami musia cestujúci stráviť v karanténe.


Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke. Povinnosť testov, ktoré sú vykonávané bezplatne, platí aj pre občanov Slovenska.

Deti nemusia podstúpiť testovanie 


„Povinnosť podrobiť sa testovaniu sa nevzťahuje na deti narodené v roku 2005 a mladšie, avšak s účinnosťou od 13. januára 2021 sú tieto osoby tiež povinné vykonať karanténu spolu s rodičmi alebo zákonnými zástupcami, respektíve osobami, s ktorými pricestovali na Island,“ priblížil rezort diplomacie.

Pred príjazdom sú zároveň cestujúci povinní vyplniť registračný formulár ohľadom pravidiel COVID-19 kontroly. Rovnako je cestujúcim odporúčané si stiahnuť mobilnú aplikáciu Rakning C-19.

Niektorí ľudia nemusia ísť do karantény


MZVEZ SR dopĺňa, že osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19, sú vyňaté z povinnosti karantény za predpokladu predloženia certifikátu. Ten musí byť vystavený v niektorom z jazykov ako islandčina, nórčina, dánčina či angličtina. Zároveň musí obsahovať osobné dáta cestujúcej osoby, dátum, miesto vykonania testu, označenie inštitúcie, ktorá test vykonala, telefonický kontakt na uvedenú inštitúciu, dátum vystavenia certifikátu, ako aj formu a výsledok vykonaného testu.

„Rovnako sú z povinnosti karantény vyňaté osoby, ktoré sa preukážu platným medzinárodným očkovacím certifikátom potvrdzujúcim plnohodnotné preočkovanie proti COVID-19,“ uzavrel rezort.

Uvedené opatrenia ostanú v platnosti do 1. mája 2021


Zdroj: Webnoviny.sk - Cestujúci sa na Islande nevyhnú dvojitému testovaniu, niekoľko dní tiež pobudnú v karanténe © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mafiánsky „Hrobár“ z gangu sátorovcov sa postaví pred súd, termín hlavného pojednávania je už známy
<< predchádzajúci článok
Dedič Samsungu si pár rokov odsedí vo väzení, je vinný z podplácania juhokórejskej exprezidentky

Cestujúci sa na Islande nevyhnú dvojitému testovaniu, niekoľko dní tiež pobudnú v karanténe - diskusné fórum čitateľov