Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

02. októbra 2006

ČEZ dokončil privatizáciu bulharskej elektrárne TPP VarnaČeská energetická spoločnosť ČEZ a bulharská privatizačná agentúra dokončili privatizáciu tepelnej elektrárne TPP Varna. Firma ČEZ v pondelok na účet privatizačnej agentúry previedla kúpnu cenu ...Zdieľať

PRAHA 2. októbra (WEBNOVINY) - Česká energetická spoločnosť ČEZ a bulharská privatizačná agentúra dokončili privatizáciu tepelnej elektrárne TPP Varna. Firma ČEZ v pondelok na účet privatizačnej agentúry previedla kúpnu cenu vo výške 206 mil. eur a prevzala 100 % akcií elektrárne. "Výrobnú kapacitu skupiny ČEZ elektráreň Varna rozširuje o 10 %," povedala hovorkyňa ČEZ Eva Nováková.

Energetická spoločnosť ČEZ do elektrárne vo Varne investuje ďalších 100 mil. eur, ktoré použije na 16-percentné navýšenie základného kapitálu elektrárne. Uvedená čiastka bude určená na financovanie potrebných investícií. ČEZ sa navyše v memorande podpísanom s bulharským ministerstvom hospodárstva a energetiky zaviazal do štyroch rokov investovať do energetických projektov v Bulharsku 40 mil. eur. Malo by ísť hlavne o projekty v oblasti obnoviteľných zdrojov (vodné elektrárne, spaľovanie biomasy) a o projekty energetickej infraštruktúry.

ČEZ vlastní od januára 2005 tri distribučné spoločnosti na západe Bulharska. Neskôr uspel aj v Rumunsku, kde vlani na jeseň získal 51 % akcií distribučnej spoločnosti Electrica Oltenia a v Poľsku, kde od júla tohto roku vlastní tepelné elektrárne Chorzów Elcho a Skawina. ČEZ takisto prejavil záujem o investície do energetického sektoru v Bosne a Hercegovine, Srbsku, Rusku a na Ukrajine.

(1 EUR = 37,385 SKK)

SITA, ČIA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Británii uzatvárajú sa stávky na zasnúbenie princa Williama
<< predchádzajúci článok
Bezpečnosť ruskej osobnej leteckej dopravy je nedostatočná