02. apríla 2017

Chára asistoval pri triumfe Bostonu nad Floridou 5:2

Slovenský obranca Zdeno Chára (vľavo).

Slovenský obranca Zdeno Chára (vľavo). Foto: TASR/AP
New York 1. apríla (TASR) - Slovenský obranca Zdeno Chára prispel jednou asistenciou k triumfu hokejistov Bostonu v sobotňajšom dueli NHL nad Floridou 5:2. Chára bol s takmer 23 minútami na ľade najvyťaženejším korčuliarom svojho tímu a pripísal si aj tri strely a dva plusové body.

NHL - sobota

Boston - Florida 5:2 /Chára za domácich 0+1/

NHL - sumáre:

BOSTON BRUINS - FLORIDA PANTHERS 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Góly: 18. Acciari, 28. Bergeron (CHÁRA, Pastrňák), 35. Krejčí, 59. Marchand (Spooner, Pastrňák), 60. Bergeron - 22. Vanek (Sceviour, Bjugstad), 30. Jágr (Yandle, Marchessault). Brankári: Rask - Berra, strely na bránku: 29:26, 17.565 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - MINNESOTA WILD 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 38. Forsberg (Josi, Johansen), 38. Fiala, 58. Subban. Brankári: Rinne - Stalock, strely na bránku: 36:31, 17.113 divákov.

DETROIT RED WINGS - TORONTO MAPLE LEAFS 4:5 (1:0, 1:3, 2:2)

Góly: 15. Nyquist (Nielsen, Jensen), 37. Jensen (Zetterberg), 55. Kronwall (Zetterberg, Nyquist), 60. Green (Larkin, Helm) - 23. Matthews (Komarov, Zajcev), 34. Marner (Carrick), 36. Nylander (Matthews, Polák), 58. van Riemsdyk (Kadri, Gardiner), 59. Matthews (Boyle). Brankári: Howard - Andersen, strely na bránku: 42:27, 20.027 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - MONTREAL CANADIENS 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 52. Gourde (Hedman, Drouin) - 35. Danault (Pacioretty), 61. Radulov (Pacioretty, Danault). Brankári: Vasilevskij - Price, strely na bránku: 22:36, 19.092 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - NEW JERSEY DEVILS 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 8. Schenn (Giroux, Gostisbehere), 12. MacDonald (VandeVelde, Gudas), 31. Weal (Voráček, Del Zotto). Brankári: Neuvirth (8. Stolarz) - Schneider, strely na bránku: 41:32, 19.911 divákov.

CAROLINA HURRICANES - DALLAS STARS 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 25. Spezza (Elie, Pateryn), 59. Klingberg, 59. Shore. Brankári: Ward - Lehtonen, strely na bránku: 25:24, 14.201 divákov.

WINNIPEG JETS - OTTAWA SENATORS 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Góly: 24. Wheeler, 31. Lowry (Trouba), 48. Perreault (Little, Trouba), 60. Ehlers (Little, Laine) - 17. Hoffman (Brassard), 24. Hoffman (Pyatt, Ceci). Brankári: Hellebuyck - Condon, strely na bránku: 28:31, 15.294 divákov.

EDMONTON OILERS - ANAHEIM DUCKS 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 20. McDavid (Maroon, Larsson), 59. Lucic (Draisaitl, McDavid), 62. Draisaitl (McDavid) - 24. Getzlaf (Silfverberg, Fowler), 49. Eaves (Vermette, Silfverberg). Brankári: Talbot - Gibson, strely na bránku: 37:18, 18.347 divákov.

Slováci v akcii:

Zdeno Chára (Boston) 22:57 0 1 1 2 3 0

Tomáš Tatar (Detroit) 21:03 0 0 0 1 3 0

Andrej Sekera (Edmonton) 21:22 0 0 0 0 2 0

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

zoznam tímov s istotou účasti v play off:

Západná konferencia (7): Chicago (istota prvenstva v Centrálnej divízii i konferencii), Minnesota, Anaheim, San Jose, Edmonton, Calgary, St. Louis

Východná konferencia (5): Washington, Columbus, Pittsburgh, New York Rangers, Montreal

NBA: Basketbalisti Los Angeles Clippers zvíťazili v mestskom derby
NHL: Český brankár Philadelphie Neuvirth skolaboval počas zápasu