08. novembra 2009

Chára prvou hviezdou, otvoril si strelecký účet

Slovenský obranca Zdeno Chára sa výrazne podieľal na víťazstve Bostonu nad Buffalom 4:2 v sobotňajšom zápase NHL. Kapitán domácich "medveďov" asistoval na prvom góle svojho tímu a druhý pridal už sám v ...

NEW YORK 8. novembra (SITA) - Slovenský obranca Zdeno Chára sa výrazne podieľal na víťazstve Bostonu nad Buffalom 4:2 v sobotňajšom zápase NHL. Kapitán domácich "medveďov" asistoval na prvom góle svojho tímu a druhý pridal už sám v presilovke strelou od modrej čiary. Otvoril si tým strelecký účet sezóny, v ktorej už celkovo nazbieral 9 kanadských bodov (1+8). Všestranný Chára pridal aj dva plusové body, 12 trestných minút a vyslúžil si ocenenie prvá hviezda zápasu. Zo Slovákov sa do štatistík zapísal už tradične aj útočník Marián Gáborík. Kanonier Rangers tentoraz iba raz asistoval pri góle ("jazdci" prehrali v Calgary 1:3), ale súčtom 12+10 sa aktuálne posunul na 3. miesto v produktivite celej súťaže za dvojicu Anže Kopitar - Alexander Ovečkin.

V sobotu zaujali najmä vysoké prehry finalistov ostatného ročníka - Pittsburghu a Detroitu. Penguins podľahli na ľade San Jose 0:5 a Red Wings boli len o niečo úspešnejší v Toronte, keď strelili aspoň čestný gól (1:5). O hladké víťazstvo Toronta nad držiteľom Stanley Cupu spred dvoch sezón sa vo veľkej miere pričinil švédsky gólman Jonas Gustavsson, ktorý pochytal 35 z 36 striel hráčov hostí. Toronto zvíťazilo v domácom prostredí vôbec prvýkrát od 11. apríla a celkovo sa aj zásluhou skvelého švédskeho nováčika v bránke začína dvíhať z prachu. V posledných siedmich zápasoch Maple Leafs stále bodovali, hoci štyri razy napokon prehrali po predĺžení, resp. nájazdoch.