26. januára 2014

Chára strelil dva góly, Sekera prekonal osobné maximum, Budaj striedal

Kapitán Bostonu Slovák Zdeno Chára (uprostred) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu v zápase zámorskej hokejovej NHL Filadelfia Flyers - Boston Bruins Foto: TASR/AP
New York 26. januára (TASR) - Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera prispel v zápase NHL dvoma asistenciami k triumfu Caroliny nad Ottawou 6:3. Vylepšil si tak kariérne maximum v počte získaných bodov zo sezóny 2010/2011, keď nazbieral ešte v drese Buffala 29 bodov. Momentálne ich má na konte 30 (8+22). Okrem toho si počas vyše 25-minútového pobytu na ľade pripísal dva plusové body i štyri strely na bránku súpera a vyhlásili ho za prvú hviezdu duelu. Sekera má v posledných troch dueloch základnej časti bilanciu 1+5.

Chára s dvoma gólmi

Kapitán Bostonu Zdeno Chára sa pod hladký triumf svojho tímu 6:1 na ľade Filadelfie podpísal dvoma gólmi. Najskôr v 6. minúte otvoril skóre duelu v presilovej hre a v 50. minúte opäť v početnej výhode spečatil konečné skóre. Prekonal tak dvadsaťbodovú hranicu, aktuálne má v tomto ročníku bilanciu 11 gólov a 10 asistencií. Chára bol s takmer 22 minútami tradične najvyťaženejším hráčom Bostonu, zaznamenal aj dva plusové body a štyrikrát vystrelil na bránku. V hale Wells Fargo mu prisúdili mu honor druhej hviezdy stretnutia za spoluhráčom Jarome Iginlom (2+2).

Halák s výhrou

Brankár St. Louis Blues Slovák Jaroslav Halák v akcii v zápase zámorskej hokejovej NHL New York Islanders - St. Louis Blues v Iniondale. Foto: TASR/AP
Gólman Jaroslav Halák stál v bránke St. Louis pri víťazstve v New Yorku nad Islanders 4:3 po nájazdoch. Slovenský olympionik inkasoval tri góly z 36 striel. V súboji s "ostrovanmi" nechytili Blues úvod stretnutia a prehrávali 0:2 po góloch Thomasa Vaneka a Kyle Okposa. Islanders prestrieľali hostí v prvej tretine pomerom striel 13:8. Hráči St. Louis sa potom vrátili do hry vďaka dvoma gólom 22-ročného Rusa Vladimira Tarasenka. Po jednom presnom zásahu na každej strane zaznamenali ešte Matt Martin a T.J. Oshie, ale o víťazovi rozhodol až v samostatných nájazdoch Kevin Shattenkirk. "Opäť nám nevyšiel začiatok zápasu, pretože nehráme od začiatku naplno. Domáci už viedli 2:0, takže chlapci si zaslúžia uznanie, že sa pokúsili vrátiť do zápasu. Najmä Vladimir Tarasenko nám pomohol. Dal dva veľmi dôležité góly," povedal Halák pre oficiálny portál NHL.

Budaj striedal

Brankári Montrealu Canadiens Slovák Peter Budaj (vľavo) Foto: TASR/AP
Do akcie zasiahol aj druhý slovenský brankár, ale z víťazstva sa netešil. Peter Budaj naskočil v drese Montrealu do zápasu s Washingtonom v 31. minúte, ale ani on už nezabránil vysokej prehre domácich s Capitals 0:5. V bránke Canadiens dostal prednosť Corey Price, ale ten mal v polovici stretnutia na konte štyri inkasované góly z 24 striel. Slovenská dvojka zápas dochytala a inkasovala jeden gól z ôsmich streleckých pokusov. Washington ukončil sériu siedmich prehier aj vďaka 36. presnému zásahu najlepšieho kanoniera súťaže Alexandra Ovečkina, ktorý pridal aj jednu asistenciu. Hokejisti z hlavného mesta dali v hale Bell Centre viac gólov ako v predchádzajúcich štyroch dueloch.

Výsledky - NHL:
Carolina - Ottawa 6:3 /za domácich Sekera 0+2/, Filadelfia - Boston 1:6 /za hostí Chára 2+0/, NY Islanders - St. Louis 3:4 pp a sn /za hostí Halák 33 zásahov/, Montreal - Washington 0:5 /za domácich Budaj 8 zásahov/, Tampa Bay - Colorado 5:2, Columbus - Buffalo 2:5, Winnipeg - Toronto 5:4 pp, Dallas - Pittsburgh 3:0, San Jose - Minnesota 2:2 v 3. tretine, Los Angeles - Anaheim 0:2 v 3. tretine.