Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

28. apríla 2021

Charita princa Charlesa spustila zbierku na pomoc IndiiBritský princ Charles v stredu vyhlásil, že je „hlboko zarmútený“ z nárastu počtu úmrtí na koronavírus ...Zdieľať
virus_outbreak_india_72745 6efa9d170fe44617bc8b4fb846d6c538 676x489 28.4.2021  - Britský princ Charles v stredu vyhlásil, že je „hlboko zarmútený“ z nárastu počtu úmrtí na koronavírus v Indii. Vyzval verejnosť, aby podporila výzvu na nákup kyslíkového vybavenia pre tento ťažko skúšaný ázijský národ.


Indická pomoc a vynaliezavosť boli podporou pre ďalšie krajiny v tomto nesmierne náročnom období. Ako predtým India pomáhala iným, tak teraz musíme pomáhať Indii,“ uviedol 72-ročný následník britského trónu.

Organizácia British Asian Trust, charita založená Charlesom v roku 2007, spustila akciu s názvom „Kyslík pre Indiu“ na zakúpenie koncentrátorov kyslíka. Od stredy charita vyzbierala viac ako 270-tisíc libier (približne 310-tisíc eur), ktoré odošlú partnerom do Indie na obstaranie kyslíkového vybavenie pre ťažko chorých.

India, ktorá bojuje so zdrvujúcou vlnou pandémie, v stredu prekročila hranicu 200-tisíc mŕtvych v dôsledku ochorenia COVID-19. Za uplynulý deň v Indii tiež potvrdili 362 757 nových infekcií, čo je nový globálny rekord. Krajina tak má už viac ako 17,9 milióna potvrdených nákaz.

Indický vakcinačný program medzičasom bojuje s ťažkosťami. Z 1,4-miliardovej populácie Indie dostalo jednu dávku vakcíny len takmer 10 percent, a len viac ako 1,5 percenta obe dávky. Od soboty bude možnosť očkovania dostupná pre všetkých vo veku od 18 rokov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Charita princa Charlesa spustila zbierku na pomoc Indii © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Stará Ľubovňa: Práce na najväčšom bludisku v strednej Európe sú za polovicou, otvoriť ho chcú o rok
<< predchádzajúci článok
Satelitné zábery ukazujú znepokojivé údaje, svetové ľadovce sa topia rýchlejšie ako v minulosti

Charita princa Charlesa spustila zbierku na pomoc Indii - diskusné fórum čitateľov