![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 6.5.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Hermína
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
28. júna 2010
Chávez a al-Assad: Izrael a USA sú nepriatelia
Tagy: Hugo Chávez
Venezuelský prezident Hugo Chávez odsúdil v nedeľu izraelskú vládu ako "genocídnu". ...
Zdieľať

CARACAS 28. júna (WEBNOVINY) - Venezuelský prezident Hugo Chávez odsúdil v nedeľu izraelskú vládu ako "genocídnu". Spravil tak v čase prvej pracovnej cesty sýrskeho prezidenta Bašára al-Assada do Latinskej Ameriky. Chávez je blízkym spojencom Sýrie a Iránu a počas Izraelskej vojenskej ofenzíve proti islamistickému hnutiu Hamás v Pásme Gazy na prelome rokov 2008-2009 prerušil s Izraelom diplomatické styky.
"Máme spoločných nepriateľov," vyhlásil Chávez, keď hovoril o "impériu Yankeeov a genocídnom štáte Izrael". Počas Assadovej návštevy svoju kritiku zameral najmä voči Izraelu. Zopakoval svoje presvedčenie, že sýrske Golanské výšiny, ktoré Izrael zabral počas šesťdňovej vojny v roku 1967, budú jedného dňa vrátené Damasku.
"Jedného dňa genocídny štát Izrael pošleme na jeho miesto... a, dúfajme, zrodí sa demokratický štát," povedal venezuelský prezident ešte v sobotu. Dnes však je "vražednou rukou Yankeeovskej ríše - kto by o tom pochyboval? - ktorá ohrozuje nás všetkých," dodal.
Al-Assad v nedeľu nazval Izrael štátom "založeným na zločine a vraždení". "Je to štát bez obmedzení," dodal sýrsky prezident.
SITA
Tagy: Hugo Chávez