04. decembra 2014

Chicago s Hossom zdolalo St. Louis, Oilers prehrali 11. zápas v rade

Hráč Edmontonu Ryan Nugent-Hopkins (vľavo) a hráč Jets Jacob Trouba v zápase NHL Edmonton Oilers - Winnipeg Jets vo Winnipegu 3. decembra 2014. Foto: TASR/AP
New York 4. decembra (TASR) - Hokejisti Chicaga zvíťazili v noci na štvrtok v zámorskej NHL nad St. Louis 4:1.

Dvomi gólmi v záverečnej tretine sa blysol Patrick Kane, slovenský útočník Marián Hossa vyslal na bránku hostí dve strely.

Minnesota si poradila s Montrealom 2:1, Winnipeg zdolal Edmonton 3:2 po predĺžení.

Oilers tak prehrali už 11. zápas v rade. Na víťazstvo čakajú od 9. novembra, keď zdolali NY Rangers.

Sumáre NHL:

MINNESOTA - MONTREAL 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 1. Zucker (Koivu), 33. Pominville (Folin, Parise) - 60. Galchenyuk (Desharnais, Subban). Brankári: Kuemper - Price, strely na bránku: 35:19, 19.034 divákov.

CHICAGO - ST. LOUIS 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Góly: 16. Krüger (Saad), 41. Versteeg (Toews, Keith), 43. P. Kane (Versteeg, Richards), 46. P. Kane (Versteeg, Rundblad) - 33. Cole (Berglund, Ott). Brankári: Raanta - Allen, strely na bránku: 33:41, 21.514 divákov.

WINNIPEG - EDMONTON 3:2 pp (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 13. Trouba (Perreault, Byfuglien), 57. Byfuglien (Stuart, Trouba), 61. Perreault (Trouba, E. Kane) - 18. Nugent-Hopkins (J. Schultz, Hall), 42. Purcell (Perron, Gordon). Brankári: Pavelec - Scrivens, strely na bránku: 26:24, 15.016 divákov.

ANAHEIM - PHILADELPHIA 5:4 pp a sn (0:0, 3:3, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 29. Fowler (Silfverberg, Andersen), 32. Getzlaf (Lindholm, Perry), 40. Vatanen (Maroon), 55. Maroon (Perry, Getzlaf), rozhodujúci sam. nájazd Perry - 26. Raffl (Giroux, Voráček), 29. Simmonds (B. Schenn, Streit), 31. Umberger (N. Schultz, Couturier), 60. Simmonds (Laughton, MacDonald). Brankári: Andersen - Mason, strely na bránku: 33:35, 15.691 divákov.

Slovák v akcii:

Marián Hossa (Chicago) 16:47 0 0 0 0 2 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/