21. decembra 2015

Chicago zdolalo San Jose aj bez zraneného Hossu, Jágr prekonal Dionna

Český legendárny hokejista a hráč Floridy Panthers Jaromír Jágr (vpravo) strieľa gól brankárovi Vancouver Canucks Ryanovi Millerovi v prvej tretine zápasu NHL, 20. decembra 2015 v Sunrise. Foto: TASR/AP
New York 21. decembra (TASR) - Hokejisti Chicaga zvíťazili v noci na pondelok v zámorskej NHL nad San Jose 4:3 po predĺžení. V zostave Blackhawks chýbal pre zranenie v hornej časti tela slovenský útočník Marián Hossa. Detroit s Tomášom Tatarom a Tomášom Jurčom si poradil s Calgary 4:2, obaja Slováci si pripísali plusový bod. Florida aj vďaka presnému zásahu Jaromíra Jágra zdolala Vancouver 5:4 po nájazdovom rozstrele. Český veterán strelil 732. gól v kariére, čím sa v historických tabuľkách odpútal od Marcela Dionna.

výsledky:
FLORIDA PANTHERS - VANCOUVER CANUCKS

Florida - Vancouver 5:4 pp a sn, Boston - New Jersey 2:1 pp a sn, Tampa Bay - Ottawa 5:2, Detroit - Calgary 4:2, NY Rangers - Washingron 3:7, Chicago - San Jose 4:3 pp

NBA: Cleveland s uzdraveným Irvingom zdolal Philadelphiu