20. apríla 2012

Chicagu Mariána Hossu sa nedarí, ešte jedna prehra a končí

Hokejisti Washington Capitals vyrovnali stav konferenčného štvrťfinále play-off NHL s Bostonom na 2:2, keď vo štvrtkovom štvrtom súboji vyhrali 2:1. Rovnako druhé víťazstvo v sérii 1. ...

nhl WASHINGTON 20. apríla (WEBNOVINY) - Hokejisti Washington Capitals vyrovnali stav konferenčného štvrťfinále play-off NHL s Bostonom na 2:2, keď vo štvrtkovom štvrtom súboji vyhrali 2:1.

Rovnako druhé víťazstvo v sérii 1. kola dosiahlo New Jersey, ktoré zdolalo Floridu 4:0.

Už len jedna výhra delí od postupu do semifinále Západnej konferencie hráčov Phoenixu, ktorí vyhrali v Chicagu 3:2 po predĺžení. Blackhawks nastúpili bez zraneného Mariána Hossu.

Pre zdravotné problémy chýbal v zostave St. Louis Jaroslav Halák, Blues vyhrali v San Jose aj druhý duel a po výsledku 2:1 vedú v sérii nad Sharks 3:1. Premiérový duel v tohtoročnom play-off odohral za San Jose Michal Handzuš.

Hrdinom Capitals sa stal brankár Braden Holtby, ktorý ešte pred týždňom poznal atmosféru bojov v play-off len z televíznej obrazovky. Dvadsaťdvaročný gólman kryl vo štvrtok 44 striel hráčov obhajcu Stanleyho pohára. Capitals sa vyrovnali aj so stratou prvého centra Nicklasa Bäcströma.

O výhre Phoenixu v Chicagu rozhodol podobne ako v treťom súboji aj vo štvrtom v predĺžení Mikkel Boedker. Všetky štyri duely play-off medzi Coyotes a Blackhawks sa rozuzlili až v nadstavenom čase. Pri výhre nad Floridou dosiahol brankár Devils Martin Brodeur už 24. shutout v play-off v kariére.