Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. februára 2012

Chlapec, ktorý má iba 14 rokov, sa učí na bakalárske skúškyŠtrnásťročný Američan Moshe Kai Cavalin sa pripravuje na bakalárske skúšky na Kalifornskej univerzite. Na tú sa dostal po vyštudovaní East Los Angeles City College, kam ho prijali ako ...Zdieľať
moshe kai cavalin BRATISLAVA 15. februára (WEBNOVINY) - Štrnásťročný Američan Moshe Kai Cavalin sa pripravuje na bakalárske skúšky na Kalifornskej univerzite.


Na tú sa dostal po vyštudovaní East Los Angeles City College, kam ho prijali ako osemročného. Vo veku 11 rokov ju spolu so spolužiakmi, ktorí boli od neho o desať rokov starší, dokončil s výbornými výsledkami. Napriek tomuto všetkému nemá rád, keď ho ľudia volajú génius.

Za jeho úspechmi podľa jeho slov stojí tvrdá práca, dokonalá sústredenosť a oddanosť. "Ľudia sa musia dozvedieť, že nemusíte byť géniom. Stačí tvrdá práca a môžete dosiahnuť čokoľvek," vyjadril sa. Priznal tiež, že je veľkým fanúšikom filmov Jackieho Chana, no televíziu sa rozhodol obmedziť na štyri hodiny týždenne. Nevenuje sa však len učeniu - baví ho napríklad potápanie či futbal. Keď bol mladší, aktívne sa venoval i bojovým umeniam a vyhral niekoľko cien. Keďže sa podľa neho treba sústrediť na jednu činnosť s plným nasadením, uprednostnil pred športom školu.

Vo svojom 100-stranovom titule We Can Do sa Cavalin snaží mladým ľuďom vysvetliť, že každý môže dokázať to, čo on. Na anglickú verziu si čitatelia počkali štyri roky od vydania originálu. Ten napísal v čínštine, ktorá je rodným jazykom jeho matky, a náročný preklad sa rozhodol zvládnuť sám.

Chlapec, ktorý svoje 14. narodeniny oslávil v utorok, na Deň sv. Valentína, nemá čas na propagáciu svojej knihy. Na Kalifornskej univerzite, kde so svojimi rodičmi žije na internáte, však záujemcom aspoň rozdáva autogramy. Po získaní bakalárskeho titulu chce ďalej pokračovať v štúdiu a rád by mal aj doktorát. Netuší však, čo bude robiť potom. Ako sám povedal, ešte je len tínedžer. "Kto vie? Je to veľmi vzdialená budúcnosť a ja plánujem len niekoľko nasledovných rokov. Je to príliš ďaleko," uviedol.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sarkozy potvrdil, že chce byť po druhý raz prezidentom
<< predchádzajúci článok
Fico klame a správa sa ako autokrat, tvrdí Radičovej poradca

Chlapec, ktorý má iba 14 rokov, sa učí na bakalárske skúšky - diskusné fórum čitateľov