Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

13. júla 2018

Chorváti cítia mohutnú podporu, Rakitič: Finále je splnený senChorvátski futbalisti počúvajú svojho trénera Zlatka Daliča počas tréningu na MS vo futbale v Moskve 13. júla 2018. Finále majstrovstiev sveta vo futbale medzi Francúzskom a Chorvátskom je na programe v nedeľu o 17.00 SELČ v ...Zdieľať
Chorvátski futbalisti počúvajú svojho trénera Zlatka Daliča počas tréningu na MS vo futbale v Moskve 13. júla 2018. Finále majstrovstiev sveta vo futbale medzi Francúzskom a Chorvátskom je na programe v nedeľu o 17.00 SELČ v moskovských Lužnikách. Foto: TASR/AP
Moskva 13. júla (TASR) - Premiérová účasť vo finále futbalových MS postaví na nohy celé Chorvátsko. Podľa stredopoliara Ivana Rakitiča budú hrať hráči najväčší zápas svojho života a po jeho skončení chcú z trávnika odchádzať so vztýčenými hlavami.


Hráči budú hrať za seba, ale najmä za svoju krajinu. "V nedeľu bude na ihrisku všetkých 4,5 milióna Chorvátov. U nás existuje špeciálna väzba na našu krajinu. Ak si na seba oblečiete národný dres, stanete sa iným človekom," uviedol Rakitič a dodal: "Ak by mal štadión kapacitu 4,5 milióna ľudí, bol by vypredaný."

Rakitič ďalej uviedol, že podporu hráči cítia aj za hranicami svojej krajiny. "Mám pocit, že za nami stoja stovky miliónov ľudí. Máme správy zo všetkých kútov sveta. Vryli sme sa do sŕdc mnohých ľudí. To ukazuje, že sme si zaslúžili účasť vo finále."

Chorváti chcú dosiahnuť historický triumf, no súpera rešpektujú. Rakitič by dokonca v prípade výhry pokojne odišiel do futbalového dôchodku. "Keď som začal hrať futbal, sníval som o tom, že si zahrám finále každé dva roky. Dosiahnuť takýto výsledok je však naplnenie všetkého. Toto bude najväčšia hra nášho života a chceme opustiť ihrisko s hlavami hore," uzavrela opora Chorvátov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NHL: Fleury podpísal novú zmluvu s Las Vegas
<< predchádzajúci článok
Jerguš Bača bude asistent trénera Jančušku v Nových Zámkoch

Chorváti cítia mohutnú podporu, Rakitič: Finále je splnený sen - diskusné fórum čitateľov