Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

09. novembra 2019

Chorvátov trápi slabá minutáž opôr, Rebič vraj pribral päť kílZlatko Dalič, archívna snímka.Zdieľať
Zlatko Dalič, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Bratislava 9. novembra (TASR) – Týždeň pred zápasom futbalovej kvalifikácie ME 2020 Chorvátsko - Slovensko v Rijeke sa v tíme domáceho favorita rozoberá slabá klubová minutáž viacerých opôr. Periodikum Večernji list poukázalo na to, že viacerí hráči zo základnej jedenástky tímu trénera Zlatka Daliča v tejto sezóne nehrávajú, resp. hrávajú málo.


"Asi najhoršia je situácia týkajúca sa útočníka Anteho Rebiča, ktorý v lete prestúpil z Eintrachtu Frankfurt do AC Miláno,“ upozornil denník na svojom webe. "V uplynulých šiestich dueloch Serie A zostal štyrikrát len na lavičke, vo zvyšných dvoch hral 10 resp. 54 minút,“ dodal. Podľa denníka sa v talianskych médiách špekuluje i o tom, že po prestupe do AC Rebič pribral päť kíl, čo jeho pozíciu rozhodne nevylepšilo.

Ani Ivan Perišič, ktorý pred sezónou putoval opačným smerom z talianskeho Interu Miláno do nemeckého Bayernu Mníchov, pravidelne nehráva. Podľa chorvátskych novín odohral Perišič zatiaľ necelú tretinu z plnej zápasovej minutáže. „Situácia sa môže zhoršiť po odchode trénera Nika Kovača, keďže Perišič prišiel na jeho naliehanie,“ upozornil vecernji.hr.

Optimálna nie je ani pozícia Ivana Rakitiča v Barcelone. "Rakitič bude naďalej bojovať o miesto v zostave "blaugranas", ale ak sa situácia nezmení, pravdepodobne odíde už počas zimy,“ skonštatovali chorvátske noviny, pričom pripomenuli záujem Juventusu Turín i Interu Miláno.

V inej situácii je útočník Andrej Kramarič. V nemeckom Hoffenheime má pevné miesto, no trápia ho zdravotné problémy. Tie boli dôvodom jeho absencie v septembrovom zápase v Trnave, v ktorom Chorváti triumfovali 4:0. "Momentálne ho sužuje bolesť kolena a je možné, že sa neobjaví ani v druhom zápase proti Slovákom,“ uviedol denník.

Večernji list však i v tejto situácii upozorňuje, že napriek problémom má Dalič z čoho vyberať. Môže poskladať zostavu, ktorá dokáže splniť cieľ – teda získať aspoň bod, ktorý by Chorvátom zaistil postup na Majstrovstvá Európy. "Sú tu predsa Barišič, Vlašič, či Petkovič," naznačil chorvátsky denník.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SR 20 zdolala Nórsko a obsadila 3. miesto, víťazmi turnaja Švajčiari
<< predchádzajúci článok
Slovenská 16-ka dostala na turnaji v Minsku od Rusov sedmičku

Chorvátov trápi slabá minutáž opôr, Rebič vraj pribral päť kíl - diskusné fórum čitateľov