Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

28. marca 2006

Chorvátsko vlani navštívilo 185 tis. slovenských turistovChorvátsko navštívilo v minulom roku cez cestovné kancelárie takmer 185 tis. slovenských turistov. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 2 %. Vyplýva to z údajov Ministerstva hospodárstva SR ...Zdieľať

BRATISLAVA 28. marca (WN/SITA) - Chorvátsko navštívilo v minulom roku cez cestovné kancelárie takmer 185 tis. slovenských turistov. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 2 %. Vyplýva to z údajov Ministerstva hospodárstva SR (MH). Celkovo navštívilo Chorvátsko takmer 10 mil. turistov, najmä z Nemecka, Talianska, Slovinska, Francúzska a Veľkej Británie.

V minulom roku navštívilo Slovensko približne 15 tis. turistov z Chorvátska, čo predstavuje v medziročnom porovnaní o 30,3 % viac. Podiel návštevníkov z Chorvátska na celkovom počte zahraničných návštevníkov Slovenska je zanedbateľný a predstavuje 0,8 %. Ako ďalej uvádza rezort hospodárstva, podstatná časť turistov z Chorvátska navštevuje našu krajinu najmä v zimných mesiacoch, najviac strediská zimných športov vo Vysokých a Nízkych Tatrách.

Počet ubytovaných návštevníkov Slovenska dosiahol v minulom roku 3,428 mil. osôb, čo znamená medziročný nárast o 5,7 %. Nárast o 10,8 % evidovala SR pri turistoch z Poľska, ktorých prišlo vlani 198,5 tisíc. O 3,2 % viac návštevníkov prišlo na Slovensko z Nemecka, konkrétne 194,2 tisíc.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Generál Ján Č. s dvojročnou podmienkou, odvolá sa
<< predchádzajúci článok
Chinaski vydávajú CD a DVD MovieBar

Chorvátsko vlani navštívilo 185 tis. slovenských turistov - diskusné fórum čitateľov