26. septembra 2015

Cibulková si nezahrá finále v Tokiu, podľahla Radwanskej

Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela v semifinále dvojhry na turnaji WTA ...

cibulkova si nezahra finale v tokiu podlahla radwanskej Semifinálová zápas na turnaji v Tokiu medzi Dominikou Cibulkovou a Agnieszkou Radwanskou bol vyrovnaný iba v prvom sete.TOKIO 26. septembra (WebNoviny.sk) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela v semifinále dvojhry na turnaji WTA Premier Toray Pan Pacific Open v Tokiu (dotácia 1 milión USD, tvrdý povrch Deco-Turf). Nad sily Cibulkovej bola poľská hráčka a nasadená sedmička turnaja Agnieszka Radwanská, ktorá za 72 minút zvíťazila 6:4, 6:1. Po vyrovnanom prvom sete už rebríčkovo vyššie postavená A. Radwanská (13.) dominovala na kurte.

Odporúčame:

Schmiedlová prehrala trojsetovú semifinálovú bitku v Soule

Slovenská tenistka šesťkrát neudržala svoje podanie a od stavu 1:2 v druhom sete už neuhrala ani gem. Napriek tomu môže Cibulková pôsobenie v Tokiu zhodnotiť ako úspešné, veď vo štvrťfinále vyradila nasadenú dvojku Anu Ivanovičovú zo Srbska a v semifinále si zahrala prvýkrát od apríla 2014. Vtedy sa v malajzijskom Kuala Lumpure prebojovala až do finále.

Obrazom: Dominika Cibulková vzala Agnieszke Radwanskej iba päť gemov

Dvadsaťšesťročná Cibulková odchádza z japonskej metropoly s prémiou 55 798 USD brutto a 185 bodmi do počítačového poradia, v ktorom ako bývalá členka Top 10 figuruje po štvormesačnej zdravotnej odmlke z februára až júna na 48. priečke. Po semifinálovej účasti v Japonsku by sa mala posunúť na 40. miesto.

Zverenkyňa kapitána slovenskej fedcupovej reprezentácie Mateja Liptáka Cibulková má po sobote ešte nepriaznivejšiu bilanciu s bývalou svetovou dvojkou Radwanskou (3:6). V Tokiu s tou istou súperkou prehrala aj v roku 2013.