30. marca 2009

Cibulková v Miami odstúpila v 3. kole pre silné kŕče

Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa rozlúčila s turnajom WTA Tour Sony Ericsson Open v Miami na Floride v 3. kole dvojhry. Na prestížnom podujatí na tvrdom povrchu a s dotáciou 4,5 mil. USD šestnásta ...

MIAMI 30. marca (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa rozlúčila s turnajom WTA Tour Sony Ericsson Open v Miami na Floride v 3. kole dvojhry. Na prestížnom podujatí na tvrdom povrchu a s dotáciou 4,5 mil. USD šestnásta nasadená Cibulková odstúpila zo súboja proti devätnástke nasadzovacieho „pavúka“ Španielke Anabel Medinovej-Garriguesovej po triaštvrťhodinovom boji za stavu 6:7 (4), 6:1, 5:5 v treťom sete. Cibulková v inkriminovanom momente podávala, keď sa nedobrovoľne vzdala súperke pre kŕče.

„Počas výmeny som dostala taký silný kŕč do ľavej nohy, že som ďalej nemohla pokračovať. Naštve to, keď odohráte vyše trojhodinový zápas a potom ho musíte súperke prenechať. Na druhej strane Španielka hrala dnes výborne. Škoda však pokazeného tajbrejku v prvom sete. Mala som v ňom 2:1, podávala som, ale spravila dve hlúpe chyby a súperka to potom využila,“ komentovala Dominika Cibulková pre agentúru SITA. Na dopĺňajúcu otázku, či už počas zápasu cítila fyzické problémy, slovenská fedcupová reprezentantka odpovedala: „Neprišlo to naraz, ale postupne. V treťom sete som to už začala dosť cítiť, robila som, čo som mohla, ale nakoniec som musela skrečovať. V Miami bolo pomerne vlhko a ja som na to nejako veľmi háklivá. Je mi to veľmi ľúto, lebo to bol dobrý zápas, ale takto z neho vôbec nie som nadšená.“

Cibulková sa napriek nešťastnému skreču dostala v tomto roku v Miami najďalej spomedzi slovenského tria v hlavnej súťaži vo dvojhre a z dejiska v Crandon Parku si okrem 80 bodov do rebríčka WTA Tour odnáša aj prémiu 18 740 USD. Najbližšie by sa mala predstaviť na novom podujatí na okruhu WTA v Ponte Vedra Beach, kde sa už bude hrať na antuke. „V Ponte Vedra som pôvodne nemala štartovať, ale dostala som voľnú kartu. Neskôr pôjdem do Charlestonu a potom už príde na rad Fed Cup, ktorý budeme hrať proti Francúzkam tiež na antuke,“ informovala Cibulková.
Vo vyrovnanom a fyzicky náročnom súboji šestnástej s dvadsiatou prvou hráčkou svetového renkingu mala spočiatku o čosi navrch 26-ročná Španielka, ktorá v prvom sete viedla 4:2 a neskôr využila druhý z troch setbalov v tajbrejku na zisk úvodného dejstva /7:4/.

Až päť brejkbalov potrebovala v úvode II. setu slovenská tenistka, aby vzala súperke opäť podanie. Potom sa však zverenkyňa Vladimíra Pláteníka dostala do tempa a od stavu 2:1 a ďalšom potvrdenom brejku už v druhom sete nestratila ani gem. V rozhodujúcom dejstve odskočila Španielka na 3:1. Slovenka zabojovala, otočila na 4:3, no neskôr za stavu 5:5 a črtajúcej sa záverečnej drámy predčasne odstúpila zo súboja. V stretnutí, v ktorom bolo podanie podľa štatistických údajov skôr nevýhodou, si obe súperky utvorili dovedna až 34 možností na brejk. Cibulková zužitkovala 8 z 19, jej súperka 5 z 15.

Devätnásťročná Cibulková pri svojej tretej účasti v lokalite Key Biscayne na Floride vyrovnala postupom do 3. kola svoj najlepší výsledok na tomto turnaji z vlaňajška a bola blízko toho, aby ho aj zveľadila. Osemfinálovou súperkou Medinovej-Garriguesovej bude česká ľaváčka Iveta Benešová, ktorá hladko zdolala Argentínčanku Giselle Dulkovú 6:3, 6:2.

Dvojhra - 3. kolo:
Anabel Medinová-Garriguesová (19-Šp.) - Dominika Cibulková (16-SR) 7:6 (4), 1:6, 5:5 - skreč, Cibulková odstúpila po 3:15 h pre kŕče.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 3. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour Sony Ericsson Open v americkom Miami na Floride

Samantha Stosurová (Austr.) - Dinara Safinová (2-Rus.) 6:1, 6:4
Jelena Dementievová (4-Rus.) - Carla Suárezová-Navarrová (31-Šp.) 6:2, 6:2
Ágnes Szávayová (25-Maď.) - Ana Ivanovičová (7-Srb.) 6:4, 4:6, 6:1
Svetlana Kuznecovová (8-Rus.) - Nicole Vaidišová (ČR) 6:1, 6:4
Viktoria Azarenková (11-Biel.) - Anna Čakvetadzeová (22-Rus.) 6:1, 6:4
Caroline Wozniacká (13-Dán.) - Patty Schnyderová (18-Švajč.) 6:4, 6:4
Jie Ženg (17-Čína) - Alizé Cornetová (14-Fr.) 6:4, 6:0
Alisa Klejbanovová (24-Rus.) - Anastasia Jakimovová (Biel.) 6:3, 3:6, 6:4