26. septembra 2008

Cibulkovej stop vo štvrťfinále v Pekingu

Slovenská tenistka Dominika Cibulková nepostúpila do semifinále dvojhry na turnaji WTA Tour China Open v Pekingu (Tier II, dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch vonku). Devätnásťročná Slovenka podľahla v ...

PEKING 26. septembra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nepostúpila do semifinále dvojhry na turnaji WTA Tour China Open v Pekingu (Tier II, dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch vonku). Devätnásťročná Slovenka podľahla v úvodnom piatkovom štvrťfinálovom stretnutí štvrtej nasadenej Ruske Svetlane Kuznecovovej za 61 minút 2:6, 4:6 a so súťažou sa rozlúčila. Cibulková (20. v rebríčku WTA Tour) si zahrala deviatykrát vo štvrťfinále na niektorom z turnajov hlavného ženského okruhu, z toho po šiesty raz v tomto roku. Finalistka podujatí v Charlestone a Montreale si z čínskej metropoly odnáša 70 renkingových bodov a prémiu 14 600 USD. Súperkou svetovej sedmičky Kuznecovovej v semifinále bude víťazka súboja Jie Ženg (Čína) - Ana Ivanovičová (2-Srb.). Cibulková nenašla recept na víťazku US Open spred štyroch rokov Kuznecovovú ani do tretice. Vlani s ňou prehrala v 3. kole Roland Garros v Paríži a v tomto roku na podujatí kategórie Tier I. v kalifornskom Indian Wells. Dvojhra - štvrťfinále: Svetlana Kuznecovová (4-Rus.) - Dominika Cibulková (SR) 6:2, 6:4 za 61 minút V prvom sete režírovala vývoj ruská hráčka. Slovenka sa v ňom nedostala ani k jedinému brejkbalu. Od stavu 1:1 získala Kuznecovová šnúrou troch víťazných gemov rozhodujúci náskok - 4:1. Skúsená Ruska po druhý raz slovenskú súperku brejkla v ôsmom geme, ktorý znamenal aj zisk úvodného dejstva - 6:2. V druhom sete mala hneď v úvode slovenská hráčka dve možnosti vziať súperke servis, ale Kuznecovová si pomohla esom a podanie udržala. Vzápätí čelila brejkbalu Cibulková, ale aj ona kritický moment zvládla. Za stavu 2:3 však z Piešťan pochádzajúca Slovenka opäť neodolala tlaku súperky a po tretí raz stratila servis. Vzápätí Cibulková zabojovala a rebrejkom znížila na 3:4. Pri svojom podaní však zlyhala, prehrala ho bez zisku fiftínu a rodáčka z Petrohradu Kuznecovová zrazu podávala na víťazstvo. Ani Ruska situáciu nezvládla a Slovenka po treťom využitom brejkbale ešte stihla znížiť na 4:5. Opäť sa jej však nepodarilo potvrdiť brejk pri svojom podaní. Kuznecovová za stavu 40:30 z jej pohľadu využila hneď prvý mečbal a postúpila do semifinále. SITA